Zamknij

Okrutne eksperymenty i cierpienie zwierząt. Ujawniono nagranie z laboratorium

16.10.2019 13:03
W niemieckim laboratorium znęcano się nad zwierzętami
fot. Shutterstock/Dmitrii Erekhinskii (ilustracyjne)

Niemieccy aktywiści przeprowadzili śledztwo w jednym z laboratoriów, w którym przeprowadzane są testy na zwierzętach. Efekty są wstrząsające. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Zakrwawione psy, małpy przetrzymywane w metalowych uprzężach i koty w workach na śmieci. Organizacje SOKO Tierschutzn i Cruelty Free International ujawniają skandaliczne warunki, w jakich przetrzymywane są zwierzęta  w laboratorium w Mienenbüttel koło Hamburga. Przeprowadza się tam testy toksyczności na psach, kotach, małpach i królikach dla klientów z Niemiec i całego świata – informuje BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt, która na swoim profilu na Facebooku opisuje sprawę.

Zobacz także

Mienenbüttel to niewielka miejscowość na północy Niemiec. Znajduje się tam laboratorium, które jest dokładnie strzeżone i odizolowane. Za jego murami znajduje się nielegalna hodowla zwierząt wykorzystywanych do eksperymentów – wynika z dochodzenia aktywistów. W śledztwie, które trwało od grudnia 2018 roku, udokumentowano, w jaki sposób traktuje się zwierzęta.

Laboratorium pod Hamburgiem
fot. BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt

„Psy krwawiły po tym, jak zostały im wepchnięte do gardła rury czy kapsułki. Na zdjęciach widać rozmazane ślady krwi. Umierały w cierpieniu” – informuje BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt na facebookowym profilu.

Wskazano, że większość eksperymentów kończy się śmiercią zwierząt. Wówczas psy i koty trafiają do worków na śmieci. Aktywiści opisują też, jak traktowane są małpy.

Zobacz także

„Żyją w ciasnych klatkach i są przerażone. Małpy traktuje się wyjątkowo okrutnie podczas eksperymentów: widać np. uderzenie małpą o krawędź drzwi klatki, co powoduje krwawe obrażenia” – czytamy w opisie sprawy.

Jak dodano, w laboratorium przeprowadza się też eksperymenty na kotach. Chodzi o testy leków weterynaryjnych, których kontrola wymaga nakłuwania kończyn zwierzęcia nawet kilkanaście razy dziennie. Aktywiście wspominają też o dodatkowym cierpieniu w związku z transportem zwierząt z różnych części świata do niewielkiej miejscowości pod Hamburgiem.

Znęcanie się nad zwierzętami w niemieckim laboratorium
fot. BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt

Każdego roku setki tysięcy zwierząt w Europie są wykorzystywane do badań toksykologicznych. Nasze badania ujawniają przerażające cierpienie zwierząt, nieodpowiednią opiekę nad nimi, złe praktyki i naruszenia prawa europejskiego i niemieckiego. Wzywamy do kompleksowego zajęcia się sprawą.

mówi Michelle Thew z Cruelty Free International.

W Niemczech co roku co najmniej 2,8 miliony zwierząt umiera w wyniku doświadczeń laboratoryjnych.

Organizacje SOKO Animal Welfare i Cruelty Free International apelują o zaprzestanie testów na zwierzętach. Po publikacji nagrania z laboratorium pod Hamburgiem niemieccy aktywiści zaapelowali o reformę niemieckich przepisów w zakresie ochrony zwierząt, gdyż te, jak określili, są nieskuteczne.

Pokłosiem tej afery będzie też demonstracja przeciwko testom na zwierzętach, która ma się odbyć w Hamburgu 19 października. Pod petycją w sprawie zamknięcia laboratorium zebrano już ponad 85 tysięcy podpisów.

PETYCJA W SPRAWIE ZAMKNIĘCIA NIEMIECKIEGO LABORATORIUM>>>

RadioZET.pl/ BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt