Zamknij

Znane piwo wycofane z obrotu. Może być niebezpieczne dla pijących

20.08.2021 09:54
skrzynki piwa w fabryce
fot. PIOTR TRACZ/REPORTER/East News

Biedronka przekazała komunikat spółki Carlsberg Polska o wycofaniu z obrotu trzech partii piwa. Ze względu na niewłaściwe oznakowanie, jego spożycie może być niebezpieczne dla kierowców.

Piwo to ulubiony napój alkoholowy Polaków, od lat zajmujący pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży. Nie zaszkodziła mu nawet pandemia i trend stawiania na droższe alkohole, takie jak whisky.

Popularność piwa widać chociażby po zainteresowaniu, jakimi cieszą się ogłaszane przez sieci sklepów promocje, w którym butelki lub puszki można dostać za darmo. Tym razem jednak piwosze powinni dokładnie sprawdzić Carsberga, którego zakupili. Producent zdecydował o wycofaniu produktu ze sprzedaży, gdyż piwo tradycyjne zostało niewłaściwie oznaczone jako bezalkoholowe.

Carsberg wycofuje piwo z obrotu. Etykieta 0,0 procent na butelkach z alkoholem

Piwo bezalkoholowe cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest warte rocznie już ponad miliard złotych. Chętnie kupują je między innymi kierowcy, którzy dzięki produktom 0,0 procent nie muszą powstrzymywać się od prowadzenia po wypiciu takiego trunku.

Carlsberg Polska zdecydował o wycofaniu trzech partii wyprodukowanego piwa z obrotu, gdyż zostały one niewłaściwie oznaczone i mogą w związku z tym przyczynić się do powstania niebezpiecznych sytuacji na drodze. Osoby myślące, że wypiły piwo 0,0 procent mogą wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną. Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Lager. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo.

Carlsberg Polska
carlsberg_piwo_bezalkoholowe_wycofanie_02
fot.

materiały prasowe

Carlsberg podał, że wycofane z obrotu zostały trzy partie produkcyjne, łącznie około 1300 butelek. To piwo w butelkach o poj. 500 ml o następujących numerach partii i dacie minimalnej trwałości:

  • LPL03L/215, 30.04.22 10:14
  • LPL03L/215, 30.04.22 10:15
  • LPL03L/215, 30.04.22 10:16

Producent prosi wszystkich klientów, którzy zakupili piwo ze wskazanych partii, o kontakt z infolinią „w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru”. Carlsberg poinformował ponadto, że piwo z niewłaściwą etykietą można także zwrócić w sklepie, w którym zostało zakupione.

RadioZET.pl/Carsberg