Zamknij

Zmiana rozkładu jazdy pociągów na wakacje. Szybszy przejazd na części tras

10.06.2019 11:44
Zmiana rozkładu jazdy PKP 2019. Od 9 czerwca obowiązuje korekta. Jakie zmiany
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Od niedzieli na kolei zaczęła obowiązywać wakacyjna korekta rozkładu jazdy. Pociągi dalekobieżne wróciły m.in. na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania. Skróci się też czas podróży koleją na niektórych trasach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Korekta rozkładu jazdy pociągów obowiązuje do 31 sierpnia.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu przekazują przewoźnicy, są także dostępne na portalpasazera.pl i na rozklad-pkp.pl.

W niedzielę i w poniedziałek na największych dworcach w Polsce specjalni informatorzy będą pomagali pasażerom zorientować się we wszystkich zmianach w rozkładzie jazdy.

Zobacz także

Jakie będą nowe trasy kolejowe?

Na czas wakacji PKP PLK zapowiada między innymi, że od 22 czerwca będzie bezpośredni dojazd pociągiem z Krakowa do Zakopanego bez przesiadek do autobusów na modernizowanej linii Skawina – Sucha Beskidzka i Chabówka–Zakopane.

Z kolei od 20 czerwca wrócą pociągi sezonowe ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby.

Na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania powróciły już pociągi dalekobieżne – pojadą nią wszystkie ekspresy PKP Intercity oraz składy TLK Zielonogórzanin, IC Gałczyński, TLK Paderewski, IC Barbakan.

Zobacz także

Około godz. 6 z Gorzowa Wielkopolskiego wyruszył pierwszy pociąg, który przejechał zmodernizowaną estakadą. Przez dwa lata estakada była wyłączona z ruchu z powodu gruntowanej modernizacji.

Jednocześnie funkcjonowanie kończy autobusowa komunikacja zastępcza między przystankiem kolejowym Gorzów-Wschodni a główną stacją w mieście.

Na Dolnym Śląsku od niedzieli po blisko 10 latach pociągi jeżdżą po zmodernizowanych torach z Legnicy do Lubina. Czas przejazdu na linii to około 16 min, a z Lubina do Wrocławia ok. 1 h 15 min. Na trasę w ciągu doby wyjadą w sumie 24 pociągi.

Poza powrotem pociągów na zmodernizowane tory oddano do użytku również nowe przystanki, np. Rzeszów Zachodni, a także nowe perony m.in. na trasach Częstochowa–Zawiercie i Chybie–Sumina.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP