Zamknij

Zmiana czasu a podróż pociągiem

21.10.2020 21:05
Zmiana czasu a podróż pociągiem
fot. STANISLAW BIELSKI/REPORTER/East News

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z 24 na 25 października. Jak wówczas funkcjonować będzie kolej?

PKP zapewnia, że polska kolej jest przygotowana do zmiany czasu.

W najbliższy weekend w nocy z 24 na 25 października, w związku ze zmianą czasu na zimowy, 13 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformował kolejowy przewoźnik.

Zmiana czasu a podróż pociągiem

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w ostatnią niedzielę października. W nocy z 24 na 25 października znów cofniemy wskazówki zegarków o godzinę.

Co to oznacza dla podróżujących tej nocy pociągiem? Spółka PKP Intercity informuje, że w nocy z 24 na 25 października 13 pociągów zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji. Dzięki temu pociągi dotrą do celu na czas zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

13 pociągów PKP Intercity, będących wówczas w trasie, zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy  PKP Intercity.

Zobacz także

W komunikacie czytamy, że na przykład pociąg IC Karkonosze relacji Białystok - Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego i odjedzie o 03:14 czasu zimowego. Pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zatrzyma się na postój na stacji Warszawa Wschodnia od 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Warto pamiętać, że w związku z obostrzeniami antycovidowymi od soboty 17 października w pociągach zajętych może być maksymalnie połowa miejsc siedzących. Pasażerowie w pociągach powinni zakrywać usta i nos.

RadioZET.pl/PAP