Zamknij

Zmiana czasu. Banki zapowiadają prace serwisowe

25.10.2019 15:55
Zmiana czasu 2019 zima. Przerwy serwisowe. Pekao. Santander. mBank. ING
fot. Denys Prykhodov/Shutterstock (ilustracyjne)

Z powodu zmiany czasu z letniego na zimowy, w najbliższy weekend będą problemy związane z korzystaniem z kont w niektórych bankach. Prace serwisowe zapowiedział m.in. Pekao czy ING Bank Śląski. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Zmiana czasu, która będzie miała miejsce w nocy z 26 na 27 października (przestawiamy zegarki z godziny 3 na 2), jest okazją dla wielu banków na wprowadzenie przerw technicznych.

Jak podał portal Bankier.pl, prace serwisowe Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pekao, Bank Pocztowy oraz Santander Bank Polska.

Getin Noble Bank

Klienci Getin Noble Banku muszą przygotować się na przerwie w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej w nocy z 26 października na 27 października w godzinach 23:30 do 10.

Zobacz także

ING Bank Śląski

W przypadku ING Banku Śląskiego prace serwisowe planowane są w nocy z soboty na niedzielę z 26 na 27 października w godzinach od 00:00 do 05:30.

W tym czasie mogą wystąpić trudności z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych.

Ponadto podczas prac serwisowych klienci banku nie aktywują kart i nie nadadzą im PIN-u, nie zrobią przelewu z rachunku karty kredytowej, nie zamówią karty Mastercard w telefonie, niemożliwa będzie także opcja przypisania karty Mastercard do telefonu i jej aktywacja oraz dodanie karty Visa zbliżeniowej do aplikacji Google Pay i Apple Pay.

Z kolei w sobotę (26 października) od godziny 14 klienci nie rozliczą natychmiastowo wymiany walut w Kantorze. Klienci nie będą też mogli wykonywać operacji księgowych w trybie online.

Oznacza to, że przelewy wewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14 wysłane będą tego samego dnia, natomiast księgowanie nastąpi w poniedziałek 28 października. W przypadku przelewów zewnętrznych zostaną wysłane do banku odbiorcy w poniedziałek 28 października.

Zobacz także

mBank

Klienci mBanku w nocy z 26 na 27 października w godz. 2:30 - 6 nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie będą mogli skorzystać z wpłatomatu.

Również w noc z soboty na niedzielę w godzinach od 2:30 do 8 niemożliwe będzie zalogowanie do konta za pośrednictwem internetu oraz za pomocą aplikacji mobilnej. Klienci nie będą mogli złożyć wniosków między godziną 2 - 8:30.

Pekao

Klienci Pekao powinni przygotować się na przerwy w dostępie do serwisów Pekao24 (w tym aplikacji PeoPay) oraz usług maklerskich w związku w dniu 26 października w godz. od 1:30 do 4.

Zobacz także

Bank Pocztowy

Przerwy techniczne w Banku Pocztowym zaplanowano od 25 października od godziny 21:35 do 26 października (sobota) maksymalnie do godziny 18.

W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów powinny przebiegać bez zakłóceń, przeczytamy na stronie banku. Natomiast przelewy natychmiastowe będą niedostępne od piątku od 21:30 do soboty do godziny 12.

Santander Bank Polska

Natomiast klienci Santandera czekają przerwy techniczne w dniu 27 października od 0:30 do 3:30.

W tym czasie nie będą mogli zlecić transakcji w bankowości mobilnej i internetowej, płacić w sklepach internetowych oraz korzystać z Blika.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl/PAP