Zamknij

Chodził po sklepie z kalkulatorem, żeby ukraść do 500 zł. Pomylił się o 6 złotych

Dominik Gołdyn
29.08.2019 11:14
Chodził po sklepie z kalkulatorem, żeby ukraść do 500 zł. Pomylił się o 6 złotych
fot. Policja

Spore kłopoty „zgotował” sobie ujęty przez pracowników ochrony sklepu 46-latek. Mężczyzna chodził po sklepie z kalkulatorem, żeby ukraść towar do 500 złotych. Pech chciał, że pomylił się o... 6 złotych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek, przed godziną 13:00. Dyżurny z ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z hipermarketów w mieście ochrona ujęła mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z ostrowieckiej komendy. W trakcie czynności ustalili, że przekazany im przez ochronę 46-latek dopuścił się kradzieży różnego rodzaju artykułów.

Mężczyzna działał w sposób wyrachowany, chodząc po sklepie, za pomocą kalkulatora „skrupulatnie” podliczał wartość towaru, który zamierzał ukraść tak, aby nie przekroczyła ona 500 złotych, co kwalifikowane byłoby jako wykroczenie. Jak się jednak okazało, 46-latek pomylił się w swoich rachunkach. Po ujęciu go przez ochronę i podliczeniu skradzionych przez mężczyznę rzeczy okazało się, że ich wartość wyniosła nieco ponad 506 zł i przekroczyła tak istotną dla 46-latka granicę.

Zobacz także

Mieszkaniec gminy Bodzechów usłyszał zarzut kradzieży. Nasze podliczenia wskazują, że grozi mu nawet 5-letnie pozbawienie wolności.

RadioZET.pl