Zamknij

Parking 1000 plus. Nowe, innowacyjne zielone parkingi - gdzie powstaną?

Olga Papiernik
29.08.2018 12:06
parking
fot. Christian Chen on Unsplash

Samorząd Zielonej Góry rozpoczyna realizację programu Parking 1000 plus – przedsięwzięcia związanego z rozbudową infrastruktury parkingowej na terenie miasta. W środę została podpisana umowa na realizacje pierwszego etapu inwestycji - budowy 520 miejsc postojowych.

„Przystępujemy do budowy innowacyjnych miejsc parkingowych w mieście. Pierwsze zielone parkingi pojawią się jeszcze w tym roku przy ul. Zdrojowej i Cisowej. Realizując ten projekt rozwiążemy problem kierowców i tym samym pozytywnie wpłyniemy na poprawę estetyki w mieście” – powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Przetarg na realizację tego zadania wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Kambud” Sp z o.o. z Nowej Soli. Umowa opiewa na ponad 3,2 mln zł. Zgodnie z nią wszystkie prace mają zakończyć się do maja 2019 r.

Miejski program Parking 1000 plus został opracowany w zeszłym roku. Zakłada on budowę w różnych lokalizacjach tysiąca miejsc postojowych i ma przyczynić się do rozwiązania problemów z parkowaniem w Zielonej Górze, szczególnie w obrębie starszych osiedli mieszkaniowych.

W pierwszym etapie realizacji programu nowe miejsca powstaną w 16 lokalizacjach przy ulicach: Cisowej, Cyryla i Metodego, Harcerskiej, Kokosowej, Kołłątaja, Osadniczej, Prostej, Ptasiej, Wazów, Wyszyńskiego, Zawadzkiego i Zdrojowej. Łącznie będzie ich 520, w tym 33 dla niepełnosprawnych.

Parkingi zostaną wykonane w technologii pozwalającej na sprawne odprowadzanie wody. Ich nawierzchnia będzie z kratek wypełnionych kruszywem.

PAP/Marcin Rynkiewicz/OP