Zamknij

Banknot zero euro z Placem Zamkowym w Warszawie. Jak go zdobyć?

15.11.2019 15:01
Zero euro w Polsce. Banknot z Placem Zamkowym. Jak go zdobyć? Ile kosztuje?
fot. mat. promocyjne

Okolicznościowy banknot o nominale zero euro, z nadrukowaną panoramą stołecznego Placu Zamkowego, trafi do sprzedaży 24 listopada. Będzie można go nabyć podczas Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Nie tylko numizmatyków czeka gratka w postaci nabycia kolekcjonerskiego banknotu. Chodzi o nominał 0 Euro Souvenir, który przedstawia Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski w Warszawie.

Zero euro jak prawdziwe euro

Przygotowano tylko 5 tys. nakładu wyjątkowego banknotu. Jest to pierwsza polska edycja kolekcjonerskich euro, emitowanych od 2015 roku.

Zobacz także

Banknot 0 Euro Souvenir jest produkowany we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur. Odpowiada za druk oryginalnych banknotów euro. Pamiątkowe pieniądze powstają w 100 proc. z bawełnianego papieru – takiego, na jakim są drukowane obiegowe banknoty euro – oraz zawiera liczne zabezpieczenia, jak np. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV i wiele innych.

Każdy z pamiątkowych banknotów posiada również indywidualny numer identyfikacyjny.

Z jednej strony 0 Euro Souvenir jest wykorzystywany przez różne instytucje do promocji, a z drugiej – podnosi świadomość na temat wspólnej europejskiej waluty.

Zobacz także

Ile kosztuje banknot 0 euro?

Jak można nabyć polski banknot zero euro?

Będzie to możliwe tylko podczas Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej, która odbędzie się 24 listopada 2019 roku na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Dzielnicy Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie w godz. 10-16.

Banknot będzie można nabyć tylko z wejściówką na wydarzenie (8 zł – normalny, 25 zł – bilet umożliwiający wejście na giełdę przed jej oficjalnym otwarciem w godz. 8:00-9:30). Dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia ma darmowe wejście.

Jedna osoba może maksymalnie kupić dwa banknoty. Cena emisyjna jednego to 15 zł. Ich sprzedaż rozpocznie się o godz. 10.

Zobacz także

RadioZET.pl