Zamknij

Jaki majątek posiada Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości?

02.01.2020 13:29
Zbigniew Ziobro. Oświadczenie majątkowe. Co posiada minister sprawiedliwości?
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Kilka nieruchomości, dwa kredyty i ponad 271 tys. zł dochodów - tak w skrócie wygląda oświadczenie majątkowe Zbigniewa Ziobry. Co posiada minister sprawiedliwości i poseł z klubu PiS?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Zbigniew Ziobro od lat należy do najważniejszych polityków w obozie rządzącym. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny jest również liderem Solidarnej Polski - jednej z trzech partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. 

Obok Jarosława Gowina z Porozumienia, należy do głównych stronników politycznych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ziobro został również wybrany w wyborach do Sejmu. Mandat poselski pełni od 2015 roku. 

Zobacz także

Kilka nieruchomości i dwa kredyty

Jaki majątek posiada Zbigniew Ziobro?

Minister sprawiedliwości w oświadczeniu majątkowym zadeklarował 30 098,24 zł oraz 1850 euro. Poseł z klubu parlamentarnego PiS wpisał również szereg różnego rodzaju nieruchomości.

Ziobro buduje dom jednorodzinny o powierzchni 133,15 metrów kwadratowych. Jednocześnie posiada 125-metrowe mieszkanie, jednej trzeciej innego domu na działce o powierzchni 22 arów, gospodarstwo rolne o wielkości 73 arów oraz dwie działki lesno-rolne o powierzchni ok. 1,1 i 1,4 hektara.

Zobacz także

Minister nie określił wartości posiadanych nieruchomości. 

Poseł spłaca dwa kredyty. Jeden hipoteczny o wartości ponad 250 tys. zł z banku PKO BP na budowę domu zaciągną w 2018 roku. Drugi o wartości 21 tys. zł w BOŚ Banku na instalację fotowoltaiczną. Do połowy listopada ubiegłego roku spłacił praktycznie większość zadłużeń. 

Ziobro z rożnych źródeł zadeklarował ponad 271 tys. zł dochodu.

Najwięcej - z tytułu pełnienia funkcji ministra sprawiedliwości otrzymał 169 362,86 złotych. Prawie połowę mniej jako prokurator generalny (64 364,46 zł). Ziobro pobierał również dietę poselską (29 978,89 zł) oraz pensję z powodu pełnienia funkcji w Krajowej Radzie Sądownictwa (9 285,54 zł). 

Zobacz także

RadioZET.pl