Zamknij

Rozwód najbogatszego człowieka świata. Straci przez to połowę majątku?

Piotr Drabik
10.01.2019 12:24
Założyciel Amazona Jeff Bezos rozwodzi się. Jego żona może zgarnąć połowę jego majątku
fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Jeff Bezos, założyciel platformy internetowej Amazon i najbogatszy człowiek świata, ogłosił rozwód ze swoją żoną MacKenzie Bezos. Para była małżeństwem od ćwierćwiecza. W przypadku podziału majątku miliardera na pół odchodząca żona biznesmena byłaby najbogatszą kobietą na świecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Małżeństwo Bezos wydało na Twitterze w czwartek oświadczenie, w którym poinformowali o swoim rozstaniu.

„Ponieważ nasza rodzina i bliscy przyjaciele wiedzą, że po długim okresie miłosnych poszukiwań i separacji próbnej, zdecydowaliśmy się rozwieść i kontynuować wspólne życie jako przyjaciele” – napisał 48-letni Jeff i jego równolatka MacKenzie.

Zobacz także

Deklarują rozwód w pokojowej atmosferze

Para podkreśliła, że jeśli znów miałaby zdecydować się na wspólne życie przez 25 lat, to by to zrobiła pomimo separacji.

„Mieliśmy wspaniałe życie jako małżeństwo i widzimy przed sobą również wspaniałą przyszłość jako rodzice, przyjaciele, partnerzy w biznesie oraz jako indywidualne jednostki podążające za przygodami. Chociaż etykieta może być inna, to pozostajemy rodziną i serdecznymi przyjaciółmi” – dodał Jeff i MacKenzie.

Jeff Bezos to założyciel największego na świecie sklepu internetowego Amazon.com. W 2018 roku Bloomberg umieścił go na szczycie najbogatszych ludzi na Ziemi. Według Forbesa jego majątek wynosił 137 miliardów dolarów.

Z pisarką MacKenzie Tuttle przyszły miliarder poznał się w 1992 roku, kiedy Jeff pracował w nowojorskiej firmie inwestycyjnej D. E. Shaw & Co. Pobrali się rok później. Małżeństwo ma czworo dzieci – trzech synów i córkę adoptowaną z Chin.

Zobacz także

Ogromny majątek do podziału

Zdaniem portalu TMZ.com podczas zawierania małżeństwa para nie zawarła żadnej intercyzy. Oznacza to, że MacKenzie może walczyć nawet o połowę bogactwa Jeffa Bezosa. Mają złożyć dokumenty rozwodowe w Waszyngtonie, gdzie lokalne prawo mówi o równym podziale majątku.

To może okazać się niezwykle skomplikowane, bo według TMZ.com małżeństwo było właścicielami ponad 161 tys. hektarów ziemi, co czyni ich drugimi największymi właścicielami nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. 

Jeśli doszłoby do podziału majątku Bezosa na połowę z żoną, to MacKenzie mogłaby otrzymać 68,5 mld dolarów, co uczyniłoby ją najbogatszą kobietą na świecie.

Według mediów Jeff Bezos jest obecnie związany z Lauren Sanchez, byłą gospodynią amerykańskiej edycji telewizyjnego show „So You Think You Can Dance”.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/TMZ.com/PTD