Zamknij

Zalando wyśle do klientów torby wielokrotnego użytku

12.09.2019 13:45
Zalando rezygnuje z plastikowych opakowań. Do klientów trafią torby wielokrotnego użytku
fot. Zalando SE

Zamiast plastikowej torby - opakowanie wielokrotnego użytku. Zalando testuje system dostarczania paczek do klientów w torbach, które można później wielokrotnie wykorzystać. To kolejna marka modowa, która rezygnuje z plastiku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Zalando, wiodący sklep internetowy z odzieżą w niskich cenach, zamierza dostarczać produkty dla klientów w opakowaniach wielorazowego użytku. 

Jak podał portal Business Insider Polska, firma zamierza dostarczyć w ciągu czterech tygodni do 10 tys. klientów z Finlandii, Norwegii, Szwecji i Danii zamówienia w opakowaniach, które można później wielokrotnie wykorzystywać. 

Zobacz także

Zalando wykorzysta do tego celu torby produkowane przez fiński start-up RePack. Paczki z ekologicznymi torbami będą dostarczane do centrum dystrybucyjnego pod Sztokholmem, stolicą Szwecji. 

Firma przypomniała, że to kolejne działanie zmierzające do wycofanie jednorazowych opakowań z plastiku. Zalando korzysta już z pudełek, produkowanych w 100 proc. z makulatury i innych materiałów recyklingowych. Wprowadzono również torebki foliowe w 60 proc. wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

Zobacz także

Sklepy rezygnują z plastiku

Coraz częściej marki modowe decydują się na rezygnację z nieekologicznych toreb plastikowych. We wrześniu tego roku we wszystkich sklepach spółki LPP - Reserved, Mohito, Cropp, House czy Sinsay - klienci otrzymują zakupione produkty w papierowych torbach z recyklingu.

Portal zaalarmował jak ogromnym problemem jest rosnąca liczba tworzyw plastikowych na świecie. Według danych organizacji WWF, produkcja jednej torby plastikowej trwa sekundę, używana jest średnio przez 25 minut, a rozkłada się od 100 do 400 lat.

Ponadto produkcja jednorazówek plastikowych wykorzystuje energię z paliw kopalnych, które odpowiadają za rosnącą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska