Zamknij

Volkswagen we Wrześni pierwszy raz w historii obsadził kobietę na stanowisku dyrektora

Olga Papiernik
03.10.2018 10:59
Volkswagen Poznań
fot. EASTWAY/REPORTER

Christiane Engel została nowym dyrektorem zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni. Jest pierwszą w historii koncernu kobietą pełniącą taką funkcję

Volkswagen Poznań

Spółka Volkswagen Poznań podała w środę, że dotychczasowy szef zakładu we Wrześni, Ralf Nitzschke, będzie teraz kierował strategicznym projektem "Kooperacje dla Volkswagen Poznań". Christiane Engel była dotąd kierownikiem organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe.

Wraz z objęciem stanowiska dyrektora zakładu przez Christiane Engel, Volkswagen Poznań może poszczycić się już drugą kobietą obok Jolanty Musielak, członka zarządu ds. personalnych, zajmującą wysokie stanowisko kierownicze w spółce. Tym samym odsetek kobiet w wyższej kadrze menedżerskiej wzrósł i wynosi obecnie 28 proc. – podkreślił prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Członek zarządu ds. personalnych w Volkswagen Samochody Użytkowe Thomas Edig podkreślił, że Christiane Engel jako pierwsza kobieta w historii Volkswagen AG pełnić będzie funkcję dyrektora zakładu.

- Dzięki temu również na zewnątrz stanie się widoczne, że stawiamy na różnorodność oraz know-how kobiet i że szczególnie w obszarach technicznych wspieramy ich zaangażowanie - powiedział.

Zobacz także

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem, jest związana z Volkswagenem od 1992 roku. Od roku 2012 pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.

VW Crafter we Wrześni ma w tym roku wyprodukować ok. 80 tys. samochodów. Działająca od 2016 roku fabryka jest najnowocześniejszym i jednym z największych zakładów VW na świecie. Jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce - jej powstanie i wyposażenie kosztowało 800 mln euro.

Spółka Volkswagen Poznań to drugi co do wielkości producent samochodów w Polsce. W 2017 spółka wyprodukowała 238 tys. lekkich samochodów dostawczych: VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz 4,6 mln komponentów.

W skład spółki wchodzą cztery zakłady produkcyjne znajdujące się w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Spółka jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudnia 11 tys. osób.

PAP/Rafał Pogrzebny/OP