Zamknij

Centra handlowe, które będą otwarte we wszystkie niedziele

Olga Papiernik
07.03.2018 14:22
centrum handlowe
fot. Jakub Wosik/East News

Większość centrów handlowych należących do Atrium Polska będzie otwarta we wszystkie niedziele, podała firma. Decyzja podjęta przez spółkę wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych najemców oraz ich klientów, którzy zgodnie z obowiązującym prawem mogą prowadzić działalność handlową we wszystkie niedziele.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- W naszych galeriach będą czynne lokale, których zakaz prowadzenia handlu w niedzielę nie dotyczy. Mam tu na myśli między innymi restauracje, cukiernie, kwiaciarnie, apteki, kina, sale zabaw dla dzieci, ale także sklepy, w których sprzedaż będzie prowadził jego właściciel. Warto też zaznaczyć, że w inne dni tygodnia dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia centrum handlowego, jeśli najemcy zwrócą się do nas z takimi wnioskami - powiedział dyrektor Działu Zarządzania Grzegorz Jamroziak.

Nowe zasady funkcjonowania centrów handlowych będą przekazywane bezpośrednio klientom centrów handlowych Atrium Polska oraz zostaną wprowadzone do regulaminu wszystkich obiektów na terenie całej Polski, podano również.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do końca 2018 roku zakazem handlu nie zostaną objęte pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, o ile nie wypadnie w inny dzień ustawowo wolny od pracy. Najbliższe dwa lata będą stanowiły okres przejściowy, do wprowadzenia w 2020 r. całkowitego zakazu handlu w niedziele z wyjątkami określonymi w ustawie, przypomina Atrium.

Zobacz także

ISBnews/OP