Zamknij

Żabka z numerem 6000. Sklep otwarto w Warszawie

19.12.2019 14:54
Żabka. Warszawa. Otwarto sklep numer 6000
fot. Żabka/mat. prasowe

Otwarto sklep sieci Żabka numer 6000. Chodzi o placówkę przy alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Sześciotysięczny sklep Żabka otwarto w budynku Bliska Wola Tower.

Zakupy można zrobić na powierzchni 85 metrów kwadratowych. Klienci mogą skorzystać z szybkich przekąsek, dań gotowych oraz produktów spożywczych dedykowanych lokalnym mieszkańcom. To również 600. sklep sieci Żabka w stolicy.

Zobacz także

- Dzięki rozwojowi sieci i ponad 6000 placówkom w całym kraju jesteśmy blisko naszych klientów i ich potrzeb. W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zmodernizowaliśmy około 1,6 tysięcy placówek - podkreślił Tomasz Suchański prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Ponadto w tym roku Żabka otworzyła sklepy w 36 nowych miejscowościach. 

Żabka otworzyła sklep numer 6000
fot. Żabka

Żabka. Ilu jest franczyzobiorców?

Żabki pojawiły się również m.in. w warszawskim metrze, ma dworcach kolejowych, w przejściach podziemnych. W wyborze lokalizacji dla nowych sklepów pomocna jest sztuczna inteligencja, która z dużą dokładnością ocenia każdy lokal i dopasowuje do niego asortyment.

Zobacz także

- Obecnie współpracujemy z ponad 4,2 tysiąca franczyzobiorcami. W tym roku zanotowaliśmy aż 40 procent wzrost liczby podpisanych umów franczyzowych, co jest potwierdzeniem, że możliwość bycia indywidualnym przedsiębiorcą, przy wsparciu znanej sieci, jest coraz wyraźniej doceniana przez osoby na rynku pracy - wskazał Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

W planach na 2020 r. Żabka zakłada dalszy wzrost liczby sklepów, otwarcie szóstego już centrum logistycznego oraz rozwój funkcjonalności technologicznych, jak również pogłębianie swoich działań ekologicznych.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe