Zamknij

Nowy sposób odbierania przesyłek w Żabce. Czas na żabkomaty

29.06.2020 12:29
Żabka z własnymi urządzneiami do przesyłek. Czas na żabkomaty
fot. Kristi Blokhin/Shutterstock (ilustracyjne)

Nadchodzi pogromca paczkomatów? Żabka testuje własne maszyny do odbioru przesyłek pocztowych. Sieć już oferuje możliwość odbioru paczek w stacjonarnych sklepach.

Żabka, pod szyldem której prowadzonych jest ponad 6 tys. sklepów, planuje kolejne poszerzenie swojej oferty. Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, sieć franczyzowa w poznańskiej centrali testuje własne maszyny do odbioru przesyłek pocztowych.

Informację potwierdził jeden z przedstawicieli Żabki.

Zobacz także

-  Tak, zautomatyzowany odbiór paczek testujemy już w naszej centrali, nie zajmuje on dużo miejsca i może odbywać się bez udziału franczyzobiorcy - przekazał w rozmowie z portalem Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

Urządzenie do odbioru paczek ma być dostosowane do niewielkich rozmiarów sklepów Żabki i zaprojektowane tak, aby stało się integralnym elementem sklepowej półki - podały Wiadomościhandlowe.pl.

Obecnie klienci Żabki mogą odebrać paczki z wielu firm kurierskich w stacjonarnych sklepach, ponieważ sieć zdobyła statut placówek pocztowych. Dzięki temu sklepy pod szyldem Żabki mogą być otwarte również w każdą niedzielę bez handlu. 

Liderem na polskim rynku urządzeń do odbierania i nadawania przesyłek jest InPost, który ma w całym kraju ponad 7 tys. paczkomatów.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl