Zamknij

Sklep Żabki znalazł sposób na godziny dla seniorów

16.10.2020 16:12
sklep Żabka
fot. Soft Light / Shutterstock.com

Godziny dla seniorów, wprowadzone z myślą o izolowaniu osób starszych od mogących chorować bezobjawowo młodych, zaczęły obowiązywać od 15 października 2020. W godzinach 10:00-12:00 w sklepach mogą przebywać tylko osoby mające 60 lub więcej lat. Jeden ze sklepów Żabki znalazł sposób na umożliwienie robienia zakupów każdemu.

Godziny dla seniorów wywołują w sieciach handlowych ambiwalentne uczucia. Kłopot polega na tym, że osoby starsze nie biorą ich sobie za bardzo do serca i przychodzą na zakupy wedle uznania, co powoduje że przez dwie godziny sklepy stoją niemal puste.

Największe problemy mają placówki, które ulokowane są na nowych osiedlach czy przy szkołach: zdarza się, że w czasie godzin dla seniorów nie zajrzy do nich nikt. Sieci handlowe radzą sobie z tym problemem na różne sposoby: Biedronka i Lidl przedłużyły godziny otwarcia sklepów. Sprytniejsze rozwiązanie znalazł franczyzobiorca Żabki: zakupy w tym sklepie można robić praktycznie przez cały dzień.

Godziny dla seniorów nie przeszkodzą w zrobieniu zakupów w jednej z Żabek

Nowe obostrzenia, wchodzące w życie od 17 października 2020, skomplikują życie 70 procent Polaków. Tylu z nich – na razie – znajdzie na terenie strefy czerwonej.

Zobacz także

Sposób, który właściciel sklepu Żabka wymyślił na przechytrzenie godzin dla seniorów może także oszczędzić czasu spędzonego w kolejce do wejścia do sklepu. Rząd postanowił bowiem, że w placówce handlowej w strefie czerwonej będzie mogło przebywać 5 klientów na jedną kasę, o ile sklep ma mniej niż 100 metrów kwadratowych powierzchni.

Zobacz także

Jeśli lokale są większe, limit wynosi jedną osobę na 15 metrów kwadratowych. Na wiosnę 2020 takie rozwiązanie sprawiło, że przed sklepami ustawiały się długie kolejki chętnych na zrobienie zakupów.

Zobacz także

Godziny dla seniorów nie powinny być jednak straszne klientom jednego ze sklepów Żabka, który zaczął instruować klientów, jak zrobić zakupy nawet w godzinach 10:00-12:00.

Przepis jest prosty: wystarczy zrobić zakupy w aplikacji, żeby sprzedawca podał je przez drzwi. W ten sposób przepisy nie są łamane, gdyż klient mający mniej niż 60 lat nie wchodzi do sklepu, a zakupy są zrobione.

Zagłosuj

Czy godziny dla seniorów są potrzebne?

Liczba głosów:

Najlepszym sposobem na korzystanie z tej możliwości jest złożenie zamówienia z wyprzedzeniem, tak by mogło zostać skompletowane i zapakowane. Wtedy odbiór sprawunków trwać będzie co najwyżej kilkadziesiąt sekund.

Aktualizacja: Żabka oświadczyła, że to inicjatywa jednego z franczyzobiorców i nie jest odzwierciedleniem polityki sieci handlowej.

W sieci Żabka przywiązujemy ogromną wagę do przestrzegania zaleceń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiczną. W aplikacji żappka przypominamy wszystkim naszym klientom, że w godzinach 10-12 obowiązują godziny dla seniorów. Dlatego podkreślamy, że inicjatywa wspomnianego sklepu była podjęta bez naszej wiedzy. Niezwłocznie po ustaleniu adresu placówki skontaktujemy się z franczyzobiorcą za nią odpowiedzialnym oraz poprosimy o usunięcie informacji.

Biuro Prasowe Żabka Polska

Godziny dla seniorów nie obowiązują w soboty - wygląda na to, że dla wielu osób będzie to jedyny legalny sposób na zrobienie zakupów w godzinach 10:00-12:00.

RadioZET.pl/nczas.com/Żabka