Zamknij

Żabka Jush. Zakupy w aplikacji z błyskawiczną dostawą

20.10.2021 15:38
kurierzy Żabka Jush
fot. Żabka

15 minut – tyle czasu ma upłynąć od chwili złożenia zamówienia w aplikacji Żabka Jush do odebrania sprawunków od dostawcy. To bezpośrednia konkurencja dla Biedronki, która w ramach usługi BIEK oferuje dokładnie to samo.

Żabka zaprasza na zakupy online. Zamiast fatygować się do sklepu, wystarczy wskazać w aplikacji, jakich produktów potrzebujemy, zapłacić za nie i poczekać 15 minut na kuriera, który ekspresowo dostarczy je wprost do domu.

Nowy rodzaj robienia zakupów postrzegany jest między innymi jako sposób na ominięcie  zakazu handlu w niedziele – takiego kupowania nie da się zakazać. Biedronka wystartowała z usługą BIEK 15 października 2021, Żabka Jush będzie dostępna – na razie tylko dla wybranych – od 21 października 2021.

Żabka Jush. Ekspresowe zakupy w aplikacji ruszają 21 października 2021

Zaostrzony zakaz handlu w niedziele dotknie także Żabki. Sklepy tej sieci prowadzone są co prawda na zasadach franczyzy, w związku z tym otwierają się ostatniego dnia tygodnia dzięki obsługiwaniu klientów bezpośrednio przez właściciela, część franczyzobiorców prowadzi jednak kilka obiektów, a fizycznie obecni będą mogli być tylko w jednym z nich.

Uciążliwość zakazu może w przyszłości znacznie się zmniejszyć dzięki nowym trendom na rynku i coraz większej liczbie klientów wolących zamówić produkty z dostawą, niż samodzielnie wybierać się po nie do sklepu. O coraz bardziej dostrzegalnym zjawisku poinformował Tomasz Suchański, Prezes Zarządu, CEO Grupy Żabka.

Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych lat rynek e-commerce będzie rósł dwucyfrowo. Decydują o tym klienci, którzy oczekują szybkich, ultranowoczesnych i wygodnych rozwiązań online, dopasowanych do ich codziennych potrzeb. Z myślą o tych oczekiwaniach skutecznie poszerzamy portfolio Grupy Żabka o kolejne, unikatowe biznesy jak np. Maczfit, Dietly.pl i obecnie start-up Lite e-Commerce.

Tomasz Suchański

Żabka Jush ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rynku. 21 października 2021 program realizowany przez należący do grupy Żabka start-up Lite e-Commerce zostanie uruchomiono pilotażowo. Ekspresowe zakupy będą mogli robić mieszkańcy wybranych dzielnic w Warszawie, pod warunkiem, że są właścicielami iPhone’ów.

Aplikacja Jush zadebiutuje pilotażowo w Warszawie na systemie iOS, początkowo klienci będą mogli zamawiać zakupy w części Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa. Usługa będzie stale rozwijana w celu dotarcia do kolejnych dzielnic stolicy i w przyszłości rozpoczęcia działalności w innych miastach w Polsce. Docelowo cały proces, od złożenia zamówienia do przybycia kuriera, ma trwać do 15 minut. Konsumenci mogą wybierać spośród 1300 produktów, znanych między innymi z sieci sklepów Żabka.

komunikat Żabki

Koszt dostawy produktów do domu w ramach usługi Żabka Jush wynosi 3,99 zł. Przy zamówieniach o wartości powyżej 35 zł dostawa jest darmowa. Na listopad 2021 zaplanowany jest debiut aplikacji Żabka Jush na telefony z Androidem.

Nowa usługa Żabki będzie konkurować bezpośrednio z wprowadzoną przez Biedronkę usługą BIEK. W jej przypadku zakupy w ekspresowym tempie mają realizować kurierzy Glovo.

RadioZET.pl/Żabka