Zamknij

ZUS zwróci płatnikom pieniądze. Przelewy ruszą 20 września

17.09.2020 12:41
ZUS zwróci ubezpieczonym pieniądze
fot. vivooo/shutterstock (ilustracyjne)

800 tysięcy osób, które zapłaciły składki ZUS mimo zwolnienia, otrzyma przelew z ZUS. Łącznie 600 milionów złotych trafi na ich konta już 20 września.

ZUS 20 września rozpocznie wypłatę nadpłaconych przez ubezpieczonych składek. Chodzi o przedsiębiorców, którzy mimo zwolnienia z ZUS wpłacili składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.

- 20 września rozpoczniemy zwrot nadpłat na konta prawie 800 tysięcy płatników składek na kwotę 600 milionów zł – mówiła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS zwróci Polakom 600 milionów złotych

Trzymiesięczne zwolnienie ze składek ZUS dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej pozwoliło im zaoszczędzić pieniądze w okresie koronakryzysu. Wielu przedsiębiorców jednak nie było pewnych, czy przysługuje im zwolnienie ze składek i decydowało się na ich opłacenie.

Teraz płatnicy, którzy przelali za dużo pieniędzy w ramach składek, będą mogli liczyć na zwrot pieniędzy lub zaliczenie wpłat na poczet przyszłych składek.

- To jest przykład naszego odpowiedzialnego działania, gdyż to całkowicie nasz projekt - podkreśliła prezes ZUS.

ZUS podsumował, że w okresie pandemii zrealizował ponad 6,5 mln wniosków w ramach tarczy antykryzysowej. Wartość wsparcia oszacowano na 25 mld złotych. Trzymiesięcznym zwolnieniem z ZUS objęto łącznie 2 mln płatników, co kosztowało Fundusz 12,5 mld złotych.

RadioZET.pl