Zamknij

ZUS apeluje o ograniczenie wizyt w urzędzie

13.03.2020 13:03
ZUS. Zasiłki, składki, podatki. Apel o załatwianie spraw online
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi klientów o ograniczenie wizyt w placówkach zakładu. Chodzi o zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się do swoich klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach Zakładu. Klienci mogą skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać e-mail lub skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych.

W związku działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu 

– powiedział rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski

ZUS przypomina, że możliwy jest kontakt telefoniczny z zakładem (22 560 16 00). Pytania może wysyłać także mailowo: cot@zus.pl. Kontakt możliwy jest także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Podobną prośbę do Polaków wystosowała skarbówka. Trwa okres składania PIT-ów. Krajowa Administracja Skarbowa apeluje, by rozliczyć się przez internet i unikać wizyt w urzędzie.

„W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych” – czytamy w komunikacie KAS.

Zobacz także

W Polsce łączna liczba zakażonych koronawirusem SARS CoV-2 wynosi 61 (w tym jeden zgon, 57-latka w Poznaniu).

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP