Zamknij

E-wizyta we wszystkich placówkach ZUS od 4 listopada

26.10.2020 19:42
ZUS wprowadza e-wizyty
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Wideorozmowa z doradcą zamiast fatygowania się do urzędu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rusza z e-wizytami, które niebawem wdrożą wszystkie placówki.

ZUS umożliwia swoim klientom e-wizyty. Od 4 listopada wirtualne spotkania z konsultantem możliwe będą w każdej placówce – poinformował urząd.

Pierwsze e-wizyty ruszyły 19 października. W pierwszym tygodniu z nowej możliwości kontaktu z ZUS przez internet skorzystało 300 osób.

ZUS: od 4 listopada e-wizyty dostępne we wszystkich placówkach

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził e-wizyty, dzięki którym klienci mogą umówić się z ekspertem na zdalną konsultację. Od 4 listopada e-wizyta będzie dostępna we wszystkich placówkach ZUS - informuje prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Zobacz także

Pierwsze wideokonsultacje z urzędnikami ruszyły 19 października. E-wizyty dostępne są w siedmiu oddziałach: trzech w Warszawie, w dwóch w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu. Od poniedziałku 26 października na wirtualne wizyty w urzędzie można umawiać się w oddziałach ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu.

ZUS podsumował, że w pierwszym tygodniu działania e-wizyt z nowej możliwości kontaktu z ZUS skorzystało 300 osób. Średnio e-wizyta w ZUS trwała 10 minut. Najdłuższa rozmowa zajęła 28 minut.

Jak umówić się na e-wizytę w ZUS?

Taka wizyta online możliwa jest w tej placówce, która właściwa jest dla ubezpieczonego ze względu na miejsce zamieszkania. Płatnicy ZUS powinni umawiać się na e-wizytę w placówce właściwej ze względu na adres firmy. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30.

Zobacz także

ZUS informuje, że na dzień przed wirtualnym spotkaniem klient otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu wizyty otrzyma link do spotkania z konsultantem.

 

RadioZET.pl/PAP