Zamknij

ZUS nie będzie rozpatrywał wniosków przesłanych mailem

10.04.2020 13:17
ZUS. Jak przesłać wniosek? Dokumentów nie należy wysyłać mailem
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Skany, zdjęcia czy inne pliki przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i rozpatrywane przez urzędników – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Przez epidemię koronawirusa urzędnicy mają ręce pełne roboty. Tarcza antykryzysowa wprowadziła nowe ulgi i świadczenia, których obsługą zajmuje się ZUS.

Chodzi o zwolnienie ze składek lub umorzenie terminu ich spłaty. ZUS odpowiada także za wypłatę świadczeń postojowych dla pracowników i zasiłków opiekuńczych dla rodziców.

Zobacz także

Zakład poinformował, by nie przesyłać wniosków i potrzebnych dokumentów droga mailową.

Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez nas rozpatrywane 

– informuje ZUS

Wnioski do ZUS można złożyć elektronicznie wyłącznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można również wydrukować wniosek i przesłać pocztą lub udać się do placówki i osobiście złożyć go w urzędzie. Ze względu na stan epidemii urzędnicy nie będą jednak obsługiwali ubezpieczonych, wnioski należy złożyć w specjalnie oznakowanej skrzynce w urzędzie. ZUS zaleca jednak korzystanie z platformy elektronicznej.

"Tych, którzy przesłali swoje wnioski na adres cot@zus.pl  lub inny adres mailowy, prosimy o przekazanie ich ponownie we właściwy sposób" – apeluje ZUS

Zobacz także

RadioZET.pl/ZUS