Zamknij

ZUS skrócił godziny otwarcia z powodu pandemii

28.10.2020 10:13
budynek ZUS
fot. Robson90 / Shutterstock.com

Od 2 listopada 2020 oddziały ZUS będą w poniedziałki czynne krócej o trzy godziny. Zakład reaguje tak na sytuację epidemiczną w Polsce i zagrożenie dużą liczbą potwierdzanych dziennie zakażeń.

ZUS będzie czynny w poniedziałki w godzinach 8:00-15:00. Skrócony czas urzędowania zacznie obowiązywać od 2 listopada 2020 roku.

Zakład zareagował w ten sposób na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19. ZUS ma nadzieję, że interesanci zaczną korzystać z konsultacji zdalnych.

ZUS będzie czynny krócej. Stawia na e-wizyty

ZUS wprowadziła e-wizyty 19 października 2020 roku. Jak pochwalił się Zakład, zainteresowanie takim sposobem załatwiania spraw urzędowych jest bardzo duże: już pierwszego dnia skorzystało z nich 200 osób, a średni czas internetowej wizyty wyniósł 10 minut.

Zobacz także

Urząd uznał, że skoro jest w stanie obsługiwać interesantów zdalnie, nie ma sensu narażać życia pracowników ani obywateli podczas spotkań w fizycznych placówkach.

Zachęcamy do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Jesteśmy dostępni także przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym.

Komunikat ZUS

Ogólnopolska infolinia ZUS, działająca pod numerem telefonu 22 560 16 00, czynna jest w dni robocze w godzinach 7:00-18:00.

Zobacz także

Z powodu pandemii zasady funkcjonowania zmieniły urzędy skarbowe: wizyta w nich możliwa jest tylko po wcześniejszym umówieniu terminu przez internet lub telefon. Rozwiązanie to sprawdza się według skarbówki tak dobrze, że ma obowiązywać już na stałe, także po pożegnaniu niebezpieczeństwa COVID-19.

Sklepy reagują na obostrzenia wdrażane z powodu koronawirusa odmiennie, wydłużając godziny otwarcia. Z części Biedronek można korzystać przez 24 godziny na dobę.

RadioZET.pl/ZUS