Zamknij

ZUS znów obsłuży klientów. Placówki otwarte od 4 maja

29.04.2020 13:28
ZUS otwiera placówki. Od kiedy? W jakich godzinach
fot. Shutterstock/zbigniew kotara (ilustracyjne)

- ZUS od poniedziałku ponownie będzie otwarty dla klientów – poinformował w komunikacie Zakład. Sprawy urzędowe będzie można od 4 maja załatwić w placówce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Urzędnicy wracają do pracy w placówkach i znów będą obsługiwać klientów. To dobra wiadomość m.in. dla tych, którzy wolą na miejscu złożyć wniosek o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.

Jak poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu, ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów.

 Od 4 maja przywracamy obsługę klientów w placówkach ZUS. U naszych pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych 

- mówi prezes ZUS

ZUS zapewnia, że otwarcie sal obsługi klienta odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Będą zatem limity osób przebywających w placówce, a w urzędzie nadal dostępne będą skrzynki na wnioski, dokumenty i pisma.

Prezes ZUS dodała, że „w poniedziałki nasze placówki będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00".

Mimo otwarcia urzędów, w dobie epidemii ZUS zaleca dalsze załatwianie spraw przez internet. Szefowa ZUS zachęca do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych  ZUS i korzystania z usług elektronicznych.

Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu, czyli przez internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów

– wskazuje Gertruda Uścińska

WAŻNE

ZUS radzi, by przychodzić do urzędu tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Należy wówczas mieć maseczkę ochronną na nos i usta a także pamiętać o zachowaniu 1,5 m odstępu między klientami.

RadioZET.pl/ZUS