Zamknij

Placówki ZUS zamknięte 14 sierpnia. Jak załatwić sprawy urzędowe?

13.08.2020 14:40
ZUS nieczynny 14 sierpnia
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

- W piątek 14 sierpnia 2020  roku nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS – poinformował urząd. Centrum Obsługi Telefonicznej także będzie niedostępne tego dnia.

ZUS będzie nieczynny 14 sierpnia. Dlaczego? 15 sierpnia w tym roku wypada w sobotę. Jest to święto kościelne – dzień Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej, a także państwowe – Święto Wojska Polskiego.

Zgodnie z przepisami prawa pracy, jeśli święto wypada w sobotę, pracodawca może ustalić inny dzień wolny do pracy w innym terminie. W przypadku pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie to piątek 14 sierpnia.

14 sierpnia ZUS nieczynny. Jak załatwić sprawy urzędowe?

ZUS poinformował, że 14 sierpnia nieczynne będą urzędy, a także infolinia, czyli Centrum Obsługi Telefonicznej. 

Zgodnie z Kodeksem Pracy, 14 sierpnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny – sobotę 15 sierpnia 

– czytamy w komunikacie

ZUS przypomina jednak, że klienci mają tego dnia do dyspozycji infolinię do obsługi spraw związanych z bonem turystycznym. Także w piątek, można zadzwonić pod numer 22 11 22 111 i porozmawiać z konsultantem na temat nowego 500 plus.

Zobacz także

Co z innymi sprawami dotyczącymi świadczeń, zasiłków, rent i emerytur? Sprawy urzędowe można będzie załatwić przez internet. Bez przerwy dostępna jest Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS.

RadioZET.pl