Zamknij

ZPPHiU dalej walczy o polską branżę handlowo-usługową

ZPPHiU dalej walczy o polską branżę handlowo-usługową

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza już około 200 przedsiębiorstw. Wśród firm, które postanowiły połączyć siły i wspólnie zawalczyć o przyszłość narodowej gospodarki, są m.in. LPP S.A., Kazar Group Sp. z o.o., Wittchen S.A. czy Wojas S.A.

Głównym obszarem zainteresowania tej organizacji, której nadrzędnym celem jest chociażby ochrona setek tysięcy miejsc pracy, są obecnie nowe postulaty do antykryzysowej Tarczy 2.0.

Postulaty ZPPHiU

Do założonego w połowie marca związku pracodawców przystępują kolejne biznesy. Członkowie ZPPHiU walczą bowiem m.in. o przetrwanie branży modowej, która według raportu „Polski sektor modowy na krawędzi. Wpływ COVID-19” przynosi budżetowi państwa nawet 16 mld zł z tytułu zobowiązań publiczno-prawnych. Widmo bankructwa i upadku wielu rodzimych firm skłoniło je do połączenia sił w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, który już na początku swojego istnienia sformułował najważniejsze postulaty. Wśród nich znalazły się m.in.: ochrona miejsc pracy, a także zachowanie płynności finansowej (np. dzięki zwolnieniu z podatku ZUS dla branży handlu detalicznego i usług na czas zamknięcia obiektów handlowych).

Współpraca z rządem – Tarcza 2.0

Dla przedsiębiorców zrzeszonych w związku pracodawców najważniejsze w ostatnim czasie są rozwiązania (np. w zakresie płynności finansowej wynajmujących oraz najemców) proponowane przez rząd. Władze państwa pochyliły się bowiem nad projektem antykryzysowej Tarczy 2.0, będącym nadzieją dla firm zajmujących się handlem i usługami na zminimalizowanie fatalnych skutków finansowych kryzysu. ZPPHiU, mimo oczekiwania na kolejne decyzje, nie zwalnia jednak tempa. Organizacja opracowała kolejne już postulaty, nazywane „kołami ratunkowymi”, dla przedsiębiorców znad Wisły, o których więcej można przeczytać na stronie internetowej Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Dla handlowców światełko w tunelu stanowią też ostatnie wydarzenia – Sejm przegłosował autopoprawkę dotyczącą tarczy antykryzysowej, dającą firmom nadzieję na przetrwanie i zmniejszenie strat.