Zamknij

Z luzowaniem obostrzeń wjeżdżają hulajnogi. TIER ruszył w Krakowie

30.04.2021 16:56
hulajnogi TIER
fot. materiały prasowe

W maju 2021 roku kończy się lockdown i wreszcie będziemy mieć powody do wychodzenia i wyjeżdżania na miasto. Z głębokiego snu budzić się będzie nie tylko gospodarka, ale i wypożyczalnie hulajnóg. Urządzenia Transportu Osobistego dostępne na minuty znów stają się powszechnym widokiem – wśród pojazdów można znaleźć nowe konstrukcje, należące do TIER. 

Lockdown będzie w maju 2021 roku stopniowo wygaszany. Od 4 maja 2021 można będzie wybrać się na zakupy do galerii handlowych, od 15 maja 2021 ruszają kina plenerowe oraz ogródki gastronomiczne. Miasta zaroją się więc od Polaków stęsknionych za swoimi ulubionymi rozrywkami.

Wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych błyskawicznie zadomowiły się w metropoliach, zdobywając sympatię nie tylko użytkowników, lecz także włodarzy miast. Mikromobilność jest bowiem receptą na wiele problemów związanych z miejskich ruchem, w tym z jego nadmiernym natężeniem w centrach oraz zanieczyszczeniem i tak nie najlepszego powietrza. TIER chwali się, że krakowski debiut uzgodnił dokładnie z miastem, tak by korzyści z przejęcia części ruchu były jak najlepiej widoczne.

Koniec lockdownu to początek sezonu na hulajnogi elektryczne. Pojawiają się nowi gracze

Przy wszystkich swoich zaletach współdzielone hulajnogi elektryczne potrafią mieć jedną uciążliwą wadę: użytkownicy nie zawsze dokładają staranności, żeby pozostawione urządzenie nie sprawiało kłopotu innym użytkownikom chodnika.

W przypadku TIER ma to wyglądać inaczej: wypożyczalnia jeszcze przed dostarczeniem pojazdów podpisała porozumienie z miastem Kraków regulujące dokładnie w jakich częściach miastach będą mogły operować hulajnogi.

Kraków to krok milowy dla TIER. To już setne miasto na świecie, w którym dostępne są nasze w 100% neutralnie klimatycznie pojazdy. Wiemy, że mieszkańcy Krakowa są wymagający i świadomi oraz cenią sobie przyjazność środowisku i bezpieczeństwo w stopniu równie wysokim, jak TIER. Jesteśmy przekonani, że to między innymi z tego powodu nasze innowacyjne, bezpieczne i komfortowe e-hulajnogi będą najchętniej wybierane przez mieszkańców.

Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce

Pochodzący z Berlina TIER jest ciekawym graczem na rynku mikromobilności: przedsiębiorstwo chwali się, że jego działalność jest całkowicie neutralna klimatycznie.

Także pojazdy udostępniane przez TIER są niestandardowe: są większe, oferują więc szersze podstawy pod stopy. Mają także uchwyt bezprzewodowego ładowania telefonów. Akumulatory po rozładowaniu są wymieniane na miejscu, pojazdy nie są więc zabierane z ulic do ładowania.

RadioZET.pl/TIER