Zamknij

Z kawiarni Starbucks znikną plastikowe słomki

Olga Papiernik
09.07.2018 15:58
kawa
fot. Kawin Harasai on Unsplash

Amerykańska sieć Starbucks wyeliminuje ze swoich kawiarni na całym świecie plastikowe słomki - podała w poniedziałek agencja AP.  Ma to nastąpić do 2020 r.

Jak podkreślono, decyzja ta jest związana z coraz większymi naciskami na przedsiębiorstwa, by wprowadzały zmiany mające uczynić je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Zagłosuj

Czy używasz plastikowych słomek?

Liczba głosów:

Amerykańska firma z siedzibą w Seattle zapowiedziała w poniedziałek, że wprowadzi do swych sieci słomki wykonane "z innych materiałów niż plastik", inaczej zaprojektowane mają też być używane w jej kawiarniach pokrywki na kubki, by nie pić z nich przez słomkę.

Niedawno podobne zmiany zapowiedziała sieć restauracji McDonald's, która podała, że do przyszłego roku w jej placówkach w Wielkiej Brytanii i Irlandii będą używane papierowe słomki. Z alternatywnych do plastiku materiałów mają też korzystać klienci sieci w USA. W części tamtejszych lokali prowadzone są związane z tym testy.

Jak podała AP, słomki do napojów stanowią ok. 2 tys. ton spośród 9 mln ton plastikowych odpadów, które co roku wyrzucane są do mórz i oceanów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

PAP/Magdalena Jarco/OP