Zamknij

Miliarder Yusaku Maezawa szuka partnerki do lotu na księżyc

14.01.2020 14:32
Yusaku Maezawa szuka partnerki do lotu na Księżyc w 2023 roku
fot. AP Photo/Chris Carlson/East News

Japoński miliarder Yusaku Maezawa szuka partnerki, aby razem z nią wyruszyć na Księżyc. Chodzi o turystyczny lot z firmą SpaceX, który jest planowany na 2023 rok. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało BBC News, Maezawa ma być pierwszym kosmicznym turystą, który weźmie udział w misji dookoła Księżyca. Planowany na 2023 rok lot ma być pierwszą misją załogową w stronę naturalnego księżyca Ziemi od 1972 roku, kiedy odbyła się ostatnia podróż w ramach amerykańskiego programu Apollo.

Miliarder szuka partnerki do kosmicznej przygody

44-letni potentat branży modowej w apelu internetowym podkreślił, że chce się podzielić swoimi przeżyciami z "wyjątkową" kobietą.

Zobacz także

Japończyk niedawno rozstał się ze swoją 27-letnią dziewczyną - aktorką Ayame Goriki. Na swojej stronie internetowej miliarder napisał: "Gdy uczucie samotności i pustki powoli zaczynają do mnie docierać, myślę o jednej rzeczy: nadal kochać jedną kobietę".

Chcę znaleźć życiową partnerkę (...) Wraz z moją przyszłą partnerką chcę wykrzyczeć naszą miłość i pokój na świecie z kosmosu

Yusaku Maezawa

Wymagania? Kandydatki muszą być singielkami, mieć powyżej 20 lat, mieć pozytywne nastawienie do świata i otwarte na kosmiczną przygodę. 

Termin zgłaszania mija 17 stycznia, a swoją wybrankę Japończyk ma wybrać pod koniec marca. Ile Maezawa zapłacił za lot z firmą SpaceX, której właścicielem jest wynalazca i przedsiębiorca Elon Musk?

Zobacz także

Tego nie ujawniono. Wiadomo, że Japończyk w dziewiczy lot zamierza zabrać "grupę artystów".

To nie pierwsza kontrowersyjna inicjatywa ekscentrycznego miliardera. Maezawa zasłynął w ubiegłym roku deklaracją, że zamierza podzielić 100 mln jenów (w przeliczeniu ponad 900 tys. dolarów) pomiędzy 100 losowe osoby, które podadzą dalej jego post na Twitterze. 

Osobisty majątek Japończyka jest szacowany na 3 mld dolarów, z czego spory udział mają zgromadzone przez niego dzieła sztuki.  

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News