Zamknij

Xbox Series X: polska cena, data premiery i oferta na abonament

09.09.2020 16:29
Xbox Series X
fot. materiały prasowe Microsoft

Xbox Series X i Xbox Series S zostały oficjalnie wycenione w Polsce przez Microsoft. Ceny są zarówno wyższe, jak i niższe niż można się było spodziewać. Przedsprzedaż rozpocznie się 22 września 2020 roku.

Xbox Series X i Xbox Series S dostały oficjalne polskie ceny. Microsoft podał je dzień po zdradzeniu, ile konsole nowej generacji będą kosztować w USA. Tańsza z propozycji została tam wyceniona na 299 dolarów.

Nowe Xboksy będą konkurować z PlayStation 5. Jak się okazało, przewidywana cena konsoli Sony będzie wyższa od bardziej wydajnej konkurencji o 250 zł.

Xbox Series X i Xbox Series S: polska cena, data przedsprzedaży i data premiery

Premiery nowych wersji Xboksa i PlayStation zapowiedziano na koniec 2020 roku. Szczegóły trzymane były jednak do tej pory w ścisłej tajemnicy, chociaż zdarzały się przecieki. Polski sklep na przykład opublikował przedwcześnie stronę produktową PS5, zdradzając przy tym że konsola z napędem Blu-ray ma kosztować 2499 zł. Oficjalnie Sony nie podało tej informacji.

Microsoft z kolei musiał zmierzyć się z wyciekiem, w którym zdradzono wygląd tańszej konsoli Xbox Series S oraz podano jej cenę. Korporacja w odpowiedzi postanowiła uciąć spekulację i potwierdziła, że sprzęt będzie znacznie tańszy, niż spodziewali się analitycy.

Zobacz także

Microsoft podał także oficjalnie ceny obu wersji konsol w Polsce. Xbox Series S będzie można kupić za 1349 zł, Xbox Series X zaś wyceniona na 2249 zł.

xbox_oficjalne_ceny_01

Analitycy spodziewali się, że cena tańsze konsoli będzie zbliżona do 1200 zł, potężniejszy Xbox Series X miał być według prognoz wyceniony identycznie lub minimalnie taniej od PlayStation 5. Spodziewane 250 zł różnicy nie przekona zapewne zagorzałych graczy do zmiany preferencji, może jednak mieć znaczenie dla osób szukających okazjonalnej domowej rozrywki.

Xbox Series X i Xbox Series S trafią do polskich klientów 10 listopada 2020, równo ze światową premierą. Przedsprzedaż konsol rozpocznie się 22 września 2020.

Sprzęt będzie można kupić także w ramach abonamentu, który na jesieni zawita do Polski. Subskrybenci do trwającego 24 miesiące członkostwa Xbox Game Pass Ultimate będą mogli dobrać odpowiadający im sprzęt (od jego wyboru zależeć będzie miesięczna opłata. W Polsce Xbox All Access wystartuje najpierw w ramach zestawów z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł na miesiąc, informacje o zestawach z konsolami nowej generacji mają być podane wkrótce.

RadioZET.pl/Microsoft