Zamknij

Xbox Series S: cena zdradzona przez Microsoft. Cios w PlayStation 5

08.09.2020 16:13
Xbox Series X
fot. materiały prasowe Microsoft

Xbox Series S będzie kosztować mniej, niż się spodziewano. Microsoft zdecydował się oficjalnie podać cenę tańszej konsoli nowej generacji, która ma zadebiutować na rynku już w listopadzie 2020 roku. Razem z Xbox Series X stanie w szranki o portfele graczy wyczekujących PlayStation 5.

Microsoft i Sony przygotowują się pełną parą do premiery konsol nowej generacji, które do sprzedaży mają trafić pod koniec 2020 roku. Rywalizacja między Xbox One a PlayStation 4 skończyła się triumfem tego drugiego urządzenia, które trafiło do ponad 100 mln klientów.

Dane sprzedażowe Xbox One nie zostały nigdy oficjalnie podane, według szacunków analityków na rynek trafiło nieco ponad 40 mln egzemplarzy konsoli Microsoftu. Korporacja nie zamierza jednak oddawać nowej generacji bez walki i wygląda na to, że przyjęła agresywną politykę cenową.

Zobacz także

Nowy sprzęt MS ma pojawić się w dwóch wersjach: Xbox Series X, który ma być najmocniejszym sprzętem nowej generacji, oraz Xbox Series S, nie oferującej co prawda wszystkich możliwości bardziej wydajnego sprzętu (w tym ray tracingu w czasie rzeczywistym), ale za to znacznie tańszemu.

Xbox Series S: cena oficjalnie podana. Jest taniej, niż można się było spodziewać

Xbox Series S nie był jeszcze oficjalnie prezentowany, w sieci pojawił się jednak już przeciek demonstrujący wygląd oraz cenę produktu. W odpowiedzi Microsoft postanowi rozwiać wszystkie wątpliwości, prezentując następujący tweet.

Największym zaskoczeniem jest cena, podana na 299 dolarów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Xbox Series X ma być droższy o 200 dolarów. 499 dolarów ma także kosztować podobno PlayStation 5 z napędem Blu-ray. W Polsce ma się to przełożyć na 2499 zł, czego dowiedzieliśmy się dzięki wpadce jednego ze sklepów online. Opublikował on stronę produktową PS5 na długo przed oficjalną premierą konsoli Sony.

Konsole Microsoftu mogą kosztować w naszym kraju 1199 zł za Xbox Series S i 2399 zł za Xbox Series X. Będą więc wyraźnie tańsze, niż produkty Sony.

Zagłosuj

Zakup której konsoli planujecie?

Liczba głosów:

Możliwości sprzętu oraz cena nie są jedynymi kryteriami rozpatrywanymi przez graczy podczas wyboru nowego sprzętu. Ważniejsze wydają się być gry dostępne na poszczególne platformy. Tutaj Sony ma zdecydowaną przewagę: tytuły pojawiające się tylko i wyłącznie na konsole PlayStation zdobywają znacznie lepsze noty, niż gry na Xboksy.

Zobacz także

Epidemia COVID-19 sprawiła, że wydatki na gry wyraźnie się zwiększyły. Premiera konsol nowej generacji wyznaczy kierunek, w jakim branża będzie rozwijać się przez następne lata. Walka toczyć się będzie o miliardy dolarów, można się więc spodziewać, że będzie zacięta. Korporacje są nawet skłonne sprzedawać sprzęt poniżej kosztów produkcji, żeby zapewnić sobie większą liczbę użytkowników kupujących gry na danej platformie.

RadioZET.pl/Microsoft