Zamknij

Seniorzy już mogą sprawdzać konta. Emerytury jeszcze przed świętami

23.12.2021 16:06
Wypłata emerytur i rent. Terminy w grudniu 2021
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Grudniowe emerytury i renty szybciej niż zwykle trafią na konta seniorów. ZUS i Poczta Polska są w gotowości, a pieniądze niebawem trafią do beneficjentów.

Emerytury w grudniu trafią na konta jeszcze przed świętami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już zrealizował część transakcji, a listonosze Poczty Polskiej rozpoczęli doręczanie gotówki.

„Dobre wiadomości dla seniorów. ZUS wypłaci wszystkie renty i emerytury, także te, które w grudniu mają termin wypłaty 25 dnia miesiąca – przed świętami Bożego Narodzenia” – czytamy w komunikacie Zakładu.

Emeryci mogą już sprawdzać konta. Terminy wypłat grudniowych świadczeń

ZUS już 21 grudnia rozpoczął wypłaty tych świadczeń, które zwykle trafiają na konta 25. dnia danego miesiąca. Standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

Z ostatnim w tym roku świadczeniem ZUS i Poczta Polska – zgodnie z deklaracją – mają się pospieszyć tak, by pieniądze były na kontach do 24 grudnia 2021 roku. ZUS rozpoczął transakcje 21 grudnia, a dzień później listonosze ruszyli z gotówką do emerytów.

„Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o wcześniejszej wypłacie grudniowych rent i emerytur, począwszy od dnia 21 grudnia 2021. Dzięki temu część świadczeń roznoszonych przez pocztowych listonoszy trafiła już do odbiorców w całym kraju. Najpóźniej do Wigilii Bożego Narodzenia wszystkie przekazy pieniężne z ZUS powinny trafić do emerytów i rencistów" - poinformowała Poczta Polska.

To nie koniec niespodzianek dla seniorów. Poczta Polska poinformowała o przyspieszeniu doręczania świadczeń, które zwykle trafiają do beneficjentów 1. dnia danego miesiąca. Styczniowe renty i emerytury zasilą portfele świadczeniobiorców już pod koniec grudnia.

RadioZET.pl/PAP