Zamknij

Wybory 2020. Jaki majątek posiada Robert Biedroń?

17.02.2020 15:03
Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń oświadczenie majątkowe
fot. PAP/Sebastian Borowski

Europoseł Wiosny posiada oszczędności przede wszystkim w lokatach. Jaki pozostały majątek wykazał Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja (ewentualna druga tura dwa tygodnie później). Wśród głównych kandydatów jest Robert Biedroń - były prezydent Słupska, były poseł Ruchu Palikota oraz obecnie europoseł Wiosny. 

Jaki majątek posiada Robert Biedroń?

Według najnowszego oświadczenia majątkowego, które złożył w czerwcu ubiegłego roku, Biedroń posiada 128,8 zł na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. 

Zobacz także

Ponadto wykazał dziesięć lokat terminowych na łączną kwotę 174 833 złotych.  

W sekcji nieruchomości europoseł Wiosny wpisał 41-metrowe mieszkanie o wartości 330 tys. zł (własnościowe prawo do lokalu, 3/5 udziału) oraz drugi 41-metrowy lokal o wartości 210 tys. zł (również własnościowe z prawem do lokalu, połowa udziału).

Jako miejsce pracy Biedroń w czerwcu 2019 roku wskazał Fundację Instytut Myśli Demokratycznej na stanowisku dyrektor projektów. Z tytułu umowy o pracę uzyskał 57 230 zł przychodu.

Jednak zarobki europosła Wiosny bardzo się zmieniły dzięki pensji z Parlamentu Europejskiego. Co miesiąc na rękę otrzymuje co najmniej 6710,67 euro (w przeliczeniu ponad 29 tys. złotych). 

Zobacz także

Kim jest Robert Biedroń?

Urodził się 13 kwietnia 1976 roku w Rymanowie (obecnie woj. podkarpackie).

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Od końca lat 90. ubiegłego wieku aktywny w środowisku społeczności LGBT oraz lewicowym.

W 2002 roku zdobył mandat radnego Warszawy. W 2011 roku startując z list Ruchu Palikota dostał się do Sejmu. Cztery lata później wygrał wybory na prezydenta Słupska.

Po zakończeniu 4-letniej kadencji samorządowca zaangażował się w budowę własnego ruchu politycznego. Był jednym z założycieli partii Wiosna, z list której uzyskał mandatu europosła w maju 2019 roku.

W styczniu 2020 roku został wskazany jako kandydat na prezydenta z poparciem SLD, Wiosny, Razem i PPS.

Zobacz także

RadioZET.pl