Zamknij

Wybory prezydenckie 2020. Jaki majątek posiada Władysław Kosiniak-Kamysz?

17.02.2020 13:29
Wybory prezydenckie 2020. Jaki majątek posiada Władysław Kosiniak-Kamysz?
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Dwie działki, volkwagen passat i mieszkanie. Jaki majątek posiada kandydat na prezydenta z ramienia PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w niedzielę, 10 maja 2020 roku. Informacje o terminie głosowania 5 lutego podała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Co wiemy o kandydatach? Prześwietlamy oświadczenia majątkowe polityków.

Na trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi, kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Rywalizować będą ze sobą Andrzej Duda z PiS, Małgorzata Kidawa-Błońska z KO, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Robert Biedroń z ugrupowania Wiosna i Krzysztof Bosak z Konfederacji i Szymon Hołownia jako kandydat niezależny.

Zobacz także

Sprawdziliśmy, jaki majątek posiadają kandydaci. Poniżej prześwietlamy oświadczenie majątkowe lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który do wyborów przystąpi pod hasłem „Nadzieja dla Polski”.

Władysław Kosiniak-Kamysz zgromadził 11 tysięcy złotych oszczędności. Dodatkowe 5 tysięcy zainwestował w fundusz bankowy. Lider PSL-u posiada 86-metrowe mieszkanie warte 600 tys. złotych.

Zobacz także

Jest także właścicielem dwóch działek rolnych i jednej budowlanej. Kosiniak- Kamysz posiada ziemię o powierzchni 0,2 ha o wartości 26 tys. złotych. Jest współwłaścicielem działki o powierzchni 0,16 ha wartej 20 tys. złotych. Polityk ma też działkę budowlaną o wartości 200 tys. złotych i garaż o wartości 50 tys. złotych.

Polityk nie ma udziałów w spółkach i nie prowadzi własnego biznesu. Kandydat na prezydenta działa natomiast w Fundacji Rozwoju, wchodzi też w skład zarządu PKOL. Poseł działa też w związku stowarzyszeń kultury fizycznej LZS.  Działalność w tych organizacjach nie wiązała się z korzyściami majątkowymi polityka – wynika z oświadczenia majątkowego.

Zobacz także

Do końca sierpnia 2019 roku Kosiniak-Kamysz zarobił 62 tys. złotych z tytułu diety poselskiej. Dieta parlamentarna to zarobek w wysokości prawie 20 tys. złotych. W całym 2018 roku poseł z tytułu diety poselskiej zarobił ponad 110 tys. złotych, a z racji diety parlamentarnej – 29 tys. złotych.

Kandydat na prezydenta z ramienia PSL jeździ volkswagenem passatem z 2012 roku. Poseł spłaca też kartę kredytową i kredyt konsumpcyjny na zakup samochodu w wysokości 40 tysięcy złotych.

 RadioZET.pl