Zamknij

Wybory 2020. Czy Trzaskowski zniesie zakaz handlu w niedziele?

02.07.2020 20:44
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski. Czy zniesie zakaz handlu w niedziele?
fot. PAP/Adam Warżawa

Kandydat KO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski odniósł się na antenie TVN24 do sprawy zakazu handlu w niedziele. Jakie stanowisko w tej sprawie ma prezydent Warszawy?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 2018 roku i stopniowo był zaostrzany. Obecnie powoduje on, że w ciągu roku kalendarzowego zakupy we wszystkich sklepach można zrobić tylko w siedem niedziel. Rząd Mateusza Morawieckiego nie zdecydował się na liberalizację zakazu nawet podczas pandemii koronawirusa, kiedy nałożono wiele ograniczeń dla handlu.

Branża apeluje do polityków partii rządzącej, aby zdecydowali się na czasowe ograniczenie zakazu handlu w niedziele. Do sprawy odniósł się w czwartkowy wieczór Rafał Trzaskowski.

Zakaz handlu w niedziele. Co obiecał Trzaskowski?

Na antenie TVN24, gdzie miała być transmitowana debata prezydencka (kandydat PiS-u walczący o reelekcję Andrzej Duda odmówił w niej udziału), Trzaskowski został zapytany o jego stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedziele.    

Zobacz także

- Trzeba o tym dyskutować. Zbliża się niestety bardzo trudny czas dla gospodarki i trzeba ją pobudzać. Taka rozmowa musi toczyć się w konsultacjach, między innymi ze związkami zawodowym. Jestem gotowy do takiej rozmowy - komentował Trzaskowski.

Każdy pracownik powinien mieć prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu. Jestem otwarty na rozmowy

Rafał Trzaskowski

RadioZET.pl/TVN24