Zamknij

Lawinowy wzrost sprzedaży skrzynek pocztowych. Efekt wyborów?

18.05.2020 13:23
Wybory 2020. Masowy wzrost sprzedaży skrzynek pocztowych
fot. Pawel Marcinko/KFP/REPORTER/East News

W kwietniu Poczta Polska odnotowała lawinowy wzrost sprzedaży skrzynek pocztowych. Spółka z tego tytułu osiągnęła ośmiokrotnie większe zyski. Efekt wyborów kopertowych?

Wybory korespondencyjne zwiększyły popyt na skrzynki pocztowe, których sprzedaż gwałtownie wzrosła. Zgodnie z zamysłem rządzących pakiety wyborcze miałyby trafiać do skrzynek pocztowych wyborców.

Jak poinformowała Poczta Polska, w kwietniu tego roku sprzedaż takich skrzynek wzrosła aż ośmiokrotnie.

Poczta Polska z większymi zyskami w czasie pandemii

Poczta Polska pochwaliła się wynikami. Jak czytamy w komunikacie, w czasie pandemii koronawirusa w placówkach pocztowych bardzo dobrze sprzedają się maseczki oraz żele antybakteryjne. Od połowy marca wzrosła także sprzedaż skrzynek na listy.  

Sklep internetowy Poczty Polskiej oferuje trzy rodzaje skrzynek pocztowych, w placówkach w sprzedaży jest do wyboru sześć rodzajów tych produktów. Średnia cena za taką skrzynkę to 100 złotych.

Zobacz także

Spółka podsumowuje, że aż ośmiokrotnie wzrosła sprzedaż skrzynek pocztowych w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Poczta Polska tylko w kwietniu sprzedała kilkadziesiąt tysięcy maseczek ochronnych polskiej produkcji.

Wzrósł także popyt na żele antybakteryjne, które w placówce pocztowej można kupić za prawie 13 złotych za 100 ml.

Polecony prosto do skrzynki. Zmiany w prawie pocztowym

Poczta Polska przypomniała w komunikacie, że w związku z epidemią zmieniły się zasady prawa pocztowego. Od 22 kwietnia listy polecone mogą doręczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych, a nie do rąk adresata.

To rozwiązanie, które zostało wprowadzone z uwagi na potrzebę zapewnienia większego bezpieczeństwa pocztowców oraz klientów. Dzięki temu zwiększa się przekazywanie przesyłek w sposób bezdotykowy 

– czytamy w komunikacie

Warunkiem otrzymania przesyłki do skrzynki jest umieszczenie jej w miejscu dostępnym dla listonosza, zgodnie z prawem pocztowym.

RadioZET.pl/PAP