Zamknij

Wybory 2019. Szef handlowej „Solidarności” apeluje o głos na PiS

07.10.2019 10:19
Wybory 2019. Szef handlowej "Solidarności" Alferd Bujara apeluje o głos na PiS
fot. Mateusz Grochocki/East News (ilustracyjne)

Alfred Bujara, szef sekcji handlowej „Solidarności”, zaapelował do pracowników handlu o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Jednocześnie dodał, że „wszystkie ważne dla polskich pracowników rzeczy udało się zrealizować dzięki konstruktywnemu dialogowi z rządem Prawa i Sprawiedliwości”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w liście skierowanym do kasjerek i kasjerów szef handlowej „Solidarności” długo wyliczał działania rządu Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie cztery lata. 

Obniżenie wieku emerytalnego, oskładkowanie umów zlecenie, wzrost płacy minimalnej oraz wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę – to tylko niektóre punkty z listu Bujara.

Zobacz także

„Dialog z PiS”

„Wszystkie te ważne dla polskich pracowników rzeczy udało się zrealizować dzięki konstruktywnemu dialogowi z rządem Prawa i Sprawiedliwości” – napisał szef handlowej „Solidarności”.

Bujara zachęcił do udziału w niedzielnym głosowaniu, wskazując pracownikom handlu, jakiego powinni dokonać wyboru przy urnach. 

Tak ważne jest, aby 13 października iść na wybory i zagłosować na tych polityków, którzy przez ostanie lata dowiedli, że obchodzi ich los polskich pracowników oraz że potrafią rozmawiać ze związkami zawodowymi.

Alfred Bujara

Zobacz także

Wprost nie pada sugestia, aby oddać głos na PiS. Jednak ton listu i użyte w nich argumenty jednoznacznie sugerują poparcie partii rządzącej

W wyborczą niedzielę 13 października pracownicy handlu po raz pierwszy od 30 lat będą mogli swobodnie oddać głos w wyborach.

Alfred Bujara

„Pracownicy handlu pracują w fatalnych warunkach”

Bujara, który był jednym z autorów projektów wprowadzającego zakaz handlu w niedziele, podkreślił rosnące obroty „zarówno dużych, jak i małych sklepów”.

Pomimo tego politycy Platformy Obywatelskiej oficjalnie zapowiadają, że jeśli wygrają wybory, zlikwidują ograniczenia handlu w niedziele” – napisał w liście.

Zobacz także

Jednocześnie szef handlowej „Solidarności” dodał, że jeszcze wiele powinno się zmienić w warunkach pracowników sklepów.

„Pracownicy handlu nadal pracują często w fatalnych warunkach za bardzo niskie wynagrodzenia. Poziom obciążenia obowiązkami jest w tych branżach nieporównywalnie wyższy, niż w zachodnich krajach Unii Europejskiej. Na szczególną uwagę zasługują pracownicy centrów logistycznych pracujący przy sprzedaży internetowej, którzy zostali pozbawieni prawa do wolnej niedzieli. Te i wiele innych problemów wymaga jak najszybszego rozwiązania” – napisał Bujara.

Według „Wyborczej” w handlu mogą pracować nawet dwa miliony osób w Polsce.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza