Zamknij

Wszystkie sklepy Kaufland będą otwarte w niedziele mimo zakazu?

28.05.2021 11:23
sklep kaufland
fot. Michal Wozniak/East News

Kaufland może zaprosić na zakupy do wszystkich swoich sklepów także w niedziele objęte zakazem handlu. Wszystkie placówki sieci zostały przekształcone w placówki pocztowe, gdyż – jak poinformowała sieć – w dobie coraz popularniejszych zakupów online klienci potrzebują możliwości odbierania przesyłek.

Zakaz handlu w niedziele nie będzie już dotyczył Kauflanda. Sieć oznajmiła, że wszystkie sklepy, niezależnie od ich wielkości, zostały przekształcone w placówki pocztowe i będą umożliwiać wysyłanie o odbieranie paczek w dni bez handlu, przy okazji pozwalając klientom na zrobienie zakupów. Sieć zastrzegła jednak, że nie oznacza to automatycznie, że zakupy będzie można robić także w niedziele.

Usługi pocztowe były do tej pory dostępne w nieco ponad 100 marketach sieci i cieszyły się dużym zainteresowaniem: Kaufland podał, że od marca 2021 do 23 maja 2021 pośredniczył w nadaniu i odebraniu ponad 71 000 paczek. Zapadła więc decyzja o uruchomieniu usługi we wszystkich sklepach sieci.

Kaufland otwarty mimo zakazu handlu w niedziele? Wszystkie markety placówkami pocztowymi

W oficjalnym komunikacie Kaufland tłumaczy, że decyzja o umożliwieniu klientom wysyłania i odbierania paczek została podyktowana „wzrostem popularności zakupów online w dobie pandemii”. O zapotrzebowaniu na usługi pocztowe mają świadczyć przytoczone wyżej liczby.

Sieć nie ukrywa jednak, że liczy się także odpust dawany przez prawo placówkom pocztowym: wyłączenia spod zakazu działalności w niedziele. Przyznał to Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych. Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów.

Marcin Łojewski

Jak podkreślił Kaufland w komunikacie, wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki.

Omijanie zakazu handlu w niedziele sposobem na placówkę pocztową zostało dostrzeżone przez „Solidarność”, która chce w związku z tym zmienić ustawę o wychowywaniu w trzeźwości i wpisać do niej zakaz sprzedaży alkoholu na poczcie. Oznaczałoby to duży spadek obrotów dla sklepów i zniechęciło do korzystania z tego kruczka umożliwiającego obsługiwanie klientów w niedziele.

RadioZET.pl