Zamknij

Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Krakowa i Gdańska

Piotr Drabik
20.03.2019 14:38
Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Krakowa i Gdańska
fot. Dmitry Birin/Shutterstock (ilustracyjne)

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała nowe trasy z lotnisk w Krakowie oraz Gdańsku. Ponadto węgierski przewoźnik tanich lotów ogłosił przyspieszenie prac nad rozbudową swojej bazy na lotnisku w Balicach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wizz Air, jeden z największych przewoźników lotniczych oferujących tanie bilety, jest obecny w Polsce od początku swojej działalności w 2004 roku. W środę firma ogłosiła plany rozbudowy siatki połączeń z polskich miast. 

Zobacz także

Nowe kierunki Wizz Aira z Krakowa

Linia lotnicza ogłosiła przyspieszenie prac nad rozbudową swojej bazy na Lotnisku im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Od sierpnia na stałe pojawi się tutaj drugi samolot Wizz Aira, a miesiąc później kolejny. Dzięki temu możliwe będzie pojawienie się nowych połączeń:

  • Kraków - Birmingham, od 17 września, trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty);
  • Kraków - Eindhoven, od 17 września, trzy razy w tygodniu (we wtorki czwartki i soboty);
  • Kraków - Reykjavik-Keflavik, od 16 września, dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki);
  • Kraków - Rzym-Fiumicino, od 1 sierpnia, pięć razy w tygodniu (oprócz poniedziałków i piątków);
  • Kraków - Tel Awiw, 16 września, cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty);
  • Kraków - Turyn, 4 sierpnia, dwa razy w tygodniu (we środy i niedziele).

W rezultacie ze stolicy Małopolski samoloty Wizz Aira będą w sumie latać w 18 kierunkach. Jak podał portal Pasażer.com, krakowska baza przewoźnika wystartuje 1 maja. Wówczas w Krakowie pojawi się pierwszy Airbus A321.

Natomiast w dniu 4 kwietnia zaplanowano pierwsze połączenia do Kijowa-Żulian i Londynu-Luton. W maju maszyny przewoźnika polecą z Krakowa do Nicei i Turku, a w następnych dniach do Bari, Billund, Doncaster-Sheffield i Katanii. Od września z kolei będzie można polecieć do Charkowa, Kutaisi, Larnaki i Oslo-Gardermeon.

Zobacz także

Nowe kierunki Wizz Aira z Gdańska

Wizz Air uruchomi również nowe połączenie z Gdańska do Londynu-Gatwick. Rejsy na tej trasie wykonywane będą codziennie od 15 czerwca tego roku. Będzie to trzecie lotnisko obsługujące stolicę Wielkiej Brytanii, do którego można się dostać. 

Według Pasażer.com bilety na wszystkie nowe połączenia wkrótce będą dostępne na stronie Wizz Aira i u pośredników. Ceny rozpoczną się od 89 zł za lot w jedną stronę w najbardziej podstawowej taryfie.

W ubiegłym roku na wszystkich europejskich trasach Wizz Air przewiózł 34 mln pasażerów, utrzymując tempo wzrostu z poprzednich lat na poziomie 20 proc.

Ogółem linia operuje na ponad 600 trasach, obsługując 108 maszynami typu Airbus A320 i A321 145 lotnisk w 44 krajach. Wykonuje ok. 190 tys. rejsów rocznie.

Dysponuje 26 bazami w 14 krajach. Jedną z nich stanie się od 1 maja br. Kraków (po Katowicach, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu), gdzie będą stacjonowały dwie maszyny. Przewoźnik uruchomi 12 tras ze stolicy Małopolski do dziewięciu krajów. Wcześniej, z końcem marca, zlikwidowana zostanie baza Wizz Air w Poznaniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Pasażer.com/PAP/PTD