Zamknij

Wizz Air przedłużył zawieszenie lotów z i do Polski

26.04.2020 10:46
Wizz Air odwołuje loty z i do Polski do 9 maja
fot. Wizzairhungary/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0 (ilustracyjne)

Do 9 maja Wizz Air zawiesił wszystkie loty w polskiej siatce połączeń. Powodem jest przedłużenie restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny kryzys w branży transportowej. Wiele państw, w tym Polska, zamknęła granice i wstrzymała międzynarodowy ruch lotniczy. Dotyczy to również tanich przewoźników, takich jak Wizz Air.

Jak poinformowała węgierska linia lotnicza, pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani o zawieszeniu lotów drogą elektroniczną.

Zobacz także

"120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę" - podała linia lotnicza.

Przewoźnik zapewnił, że w tym przypadku klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 proc. pierwotnej wartości rezerwacji.

Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety

Wizz Air

Wizz Air przeprosił za niedogodności związane z zakazem podróży i jednocześnie podkreślił, że "bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii".

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Zobacz także

Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie potwierdzono ponad 2,7 mln zakażeń wirusem SARS-CoV-2, z czego ponad 187 tys. zmarło (dane z 25 kwietnia).

RadioZET.pl/PAP