Zamknij

Witold Bańka wynajmuje duże mieszkanie rządowe za niski czynsz

13.02.2020 10:41
Witold Bańka wynajmuje duże mieszkanie rządowe za niski czynsz
fot. Alexey Filippov/SPUTNIK Russia/East News

Witold Bańka, były minister sportu i szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), wynajmuje od rządu duże mieszkanie z niskim czynszem - podał dziennik "Fakt".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Według gazety, chodzi o 60-metrowe lokum w warszawskim Czerniakowie. Bańka za wynajem mieszkania płaci 2,5 tys. zł miesięcznie. Zdaniem dziennika to znacznie poniżej rynkowej ceny.

- Aby wynająć taki metraż w takiej cenie, to jest praktycznie niemożliwe jeśli chodzi o Mokotów. Można co prawda znaleźć perełki za 2500 (złotych - przyp. red.), ale to jest cena bez opłat - podkreśliła Renata Szabelak, pośrednik nieruchomości w Warszawie, cytowana przez "Fakt".

Zobacz także

Mieszkanie byłemu ministrowi sportu udostępniła kancelaria premiera.

Witold Bańka, jako prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, jest uprawniony do odpłatnego korzystania z lokalu mieszkalnego

Kancelaria premiera

To nie jedyny polityk, któremu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępnia mieszkanie służbowe. Z tej opcji korzysta jeszcze czterech ministrów, jednak nie ujawniono ich nazwisk.

"Fakt" przypomniał, że również posłowie mają możliwość korzystania z ryczałtu na wynajem mieszkania, który obecnie wynosi 3 tys. zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt