Zamknij

Wiosna Biedronia. Były poseł o kosztach konwencji założycielskiej nowej partii

Piotr Drabik
04.02.2019 13:37
Wiosna Roberta Biedronia. Były poseł o kosztach konwencji założycielskiej nowej partii
fot. PAP/Paweł Supernak

Robert Biedroń, lider nowego ugrupowania politycznego Wiosna, odniósł się w poniedziałek do kosztów konwencji założycielskiej jego partii. „Zostały one pokryte z kwot wpłacanych przez jej zwolenników” – powiedział. Były poseł zapowiedział, że pod koniec roku przedstawi pełne sprawozdanie finansowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wiosna Roberta Biedronia to nowe ugrupowanie polityczne, które wystartuje zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak i do Sejmu oraz Senatu.

O źródła finansowania niedzielnej konwencji partii Biedroń był pytany podczas konferencji prasowej w poniedziałek.

– W tej sprawie nie mam nic do ukrycia. To państwo za to zapłaciliście, ale nie ze spółek skarbu państwa, nie z pieniędzy z subwencji czy dotacji dla partii politycznych, bo takich nie dostajemy. To ludzie wpłacają takie kwoty, które zobaczycie państwo w naszym sprawozdaniu pod koniec roku transparentnie – oświadczył polityk.

Zobacz także

Lider Wiosny zdementował też pojawiające się w mediach informacje, iż konwencja partii miałaby być finansowana przez Janusza Palikota, byłego założyciela lewicowego Twojego Ruchu. „Januszu, jeśli oglądasz, daj chociaż symboliczną złotówkę” – zaapelował Biedroń.

Zapowiedział też, że pod koniec roku zostanie ujawnione sprawozdanie finansowe. „Takie są reguły prawne, zobowiązuje nas do tego ustawa, nie możemy ujawniać informacji finansowej wcześniej” – zaznaczył polityk.

Wiceprezes ugrupowania Marcin Anaszewicz zapewnił, że „wszystkie koszty związane z konwencją pokrywa partia polityczna Wiosna i rozliczy się zgodnie z prawem”.

– To jest smutne, że partie polityczne nauczyły się tego, że jeśli nie ma się milionów, to nie robi się polityki. My będziemy bardzo skromnie prowadzili politykę. W Polsce można robić wspaniałe wydarzenia, takie jak nasza konwencja za dużo mniejsze pieniądze nie robi to PO, PiS i wszystkie stare partie polityczne. Jest mit, że jeśli partia nie ma pieniędzy, to już nie działa. My pokażemy, że może być inaczej – oświadczył Anaszewicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD