Zamknij

Wielkanoc. Kiedy zrobić przelew, aby doszedł przed świętami

01.04.2021 22:08
Wielkanoc. Kiedy zrobić przelew, aby doszedł przed świętami
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Ostatni moment na zrobienie przelewu, który ma dojść przed Wielkanocą. Przerwa świąteczna sprawi, że przekazy pieniężne mogą dotrzeć do odbiorców z opóźnieniem. Sprawdzamy, kiedy najpóźniej można zrobić przekaz, aby dotarł na czas.

Przelewy bankowe, które zostaną wysłane w piątek (2 kwietnia) o zbyt późnej godzinie, zostaną zaksięgowane dopiero we wtorek po świętach (6 kwietnia).

Aby pieniądze dotarły na czas, należy wysłać je w piątek przed godz. 16:00. W innym przypadku adresat otrzyma je dopiero po Wielkanocy.

Przelew w Wielkanoc. Kiedy pieniądze na koncie

Banki pracują w dni świąteczne w niestandardowych godzinach. Jeżeli przegapimy ostateczną porę do zrobienia przelewu, będzie możliwe wyjście awaryjne, ale za nie trzeba dodatkowo zapłacić, korzystając z przelewów Express Elixir.

Krajowa Izba Rozliczeniowa informuje, że alternatywą może być płatny, ekspresowy przelew. Te tradycyjne są realizowane w dni robocze o stałych porach: 9:30, 13:30 i 16:00 w ramach systemu Elixir.

Inne pory obowiązują w przypadku przelewów walutowych. Transakcje w systemie Euro Elixir (krajowe i transgraniczne) nie będą dostępne w standardowej usłudze w Wielki Piątek, ponieważ w wielu krajach europejskich jest to dzień wolny od pracy, tzw. banking holiday.

RadioZET.pl