Zamknij

Sklepy w Wielkanoc 2021. Godziny otwarcia w Wielką Sobotę

02.04.2021 08:04
Wielkanoc 2021. Godziny otwarcia: Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Żabka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Sklepy podczas świąt wielkanocnych czynne będą krócej, a niektóre w ogóle zostaną zamknięte. Sprawdzamy, w jakich godzinach będzie można zrobić zakupy w Wielką Sobotę w sieciach: Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Dino, Żabka, Auchan i Netto.

Lockdown sprawił, że większość osób Wielkanoc 2021 spędzi w małym gronie w domowym zaciszu. Rząd apeluje o zachowanie dystansu społecznego i nie gromadzenie się w większych grupach. Świąteczne obostrzenia utrudniły możliwość swobodnego zrobienia zakupów, ale wiele sklepów spożywczych pozostanie otwarta w Wielką Sobotę.

Zasady dotyczące ograniczenia w handlu w sobotę poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy określa Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Z przepisów wynika, że w Wielką Sobotę sklepy mogą być czynne najpóźniej do godz. 14:00. Część z nich zamknie się nawet wcześniej przez wzgląd na kary związane z wykonywaniem pracy w handlu albo czynności związanych z handlem przez pracownika lub zatrudnionego.

Wielkanoc 2021. Do której otwarte sklepy

Sprawdzamy, w jakich godzinach będzie można zrobić zakupy?

Biedronka

W Wielką Sobotę (3 kwietnia 2021) zakupy w Biedronce będzie można zrobić do godz. 13:00. Dzień wcześniej, czyli w Wielki Piątek: 2 tys. sklepów czynnych jest do godz. 2:00, aż 300 placówek zostanie otwartych całą dobę, a kolejne 300 podmiotów będzie działać do godz. 23 lub 23.30, a około 100 przyjmie klientów do północy.

Lidl

Sieć sklepów Lidl będzie czynna w Wielką Sobotę do godz. 13:00. Natomiast w Wielki Piątek wybrane placówki będą otwarte całodobowo.

Kaufland

Zakupy w Kauflandzie w Wielką Sobotę będzie można zrobić do godz. 13:00.

Carrefour

Sieć sklepów Carrefour w Wielką Sobotę pozostanie otwarta do godz. 13:00.

Auchan

W sklepach Auchan będzie można zrobić zakupy w Wielką Sobotę do godz. 13:00.

Netto

Placówki Netto pozostaną otwarte w Wielką Sobotę do godz. 13:00.

Dino

Sklepy Dino w Wielką Sobotę podziałają do godz. 13:30.

Żabka

Sieć sklepów Żabka działa na podstawie franczyzy. Oznacza to, że decyzje o otwarciu punktu podejmuje bezpośrednio jego właściciel. Prawdopodobnie w wielu placówkach będzie można zrobić zakupy po godz. 14:00 w Wielką Sobotę oraz podczas świąt. Podobnie było w poprzednich latach.

Obostrzenia w sklepach

Zgodnie z obostrzeniami, które weszły w życie 27 marca 2021 roku w obiektach handlowych, na targu i poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych (w obiektach do 100 metrów kwadratowych). Natomiast w pomieszczeniach powyżej 100 metrów kwadratowych limit to jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.

Duże sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte co najmniej do 9 kwietnia 2021.

RadioZET.pl