Zamknij

Wielkanoc 2020. W których sklepach zrobimy zakupy?

09.04.2020 11:58
Wielkanoc 2020. Biedronka, Lidl, Kaufland - godziny otwarcia
fot. Shutterstock/j.chizhe (ilustracyjne)

Polacy często zwlekają ze świątecznymi zakupami na ostatnią chwilę. Działalność sklepów w Wielką Sobotę będzie jednak ograniczona. W jakich godzinach zrobimy zakupy w Biedronce, Lidlu czy w Kauflandzie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

W sklepach Biedronka w okresie świątecznym obowiązywać będą specjalne godziny. Od wtorku 7 kwietnia sklepy tej sieci działają całodobowo. Tak będzie do soboty 11 kwietnia. Ostatnia płatność tego dnia zostanie przyjęta o godzinie 13:55. W niedzielę i w poniedziałek wielkanocny sklepy będą nieczynne.

„Działające całą dobę Biedronki to możliwość zrobienia wielkanocnych zakupów i przygotowania się do świąt. Wydłużenie godzin otwarcia daje szansę na zrobienie niezbędnych zakupów, gdyż mniejsza ilość osób mogących przebywać w sklepie  to trudniejszy zakup niezbędnych produktów” – pisze na swojej stronie Biedronka.

Zobacz także

Większość sklepów Lidla także do świąt otwarta jest całodobowo. Niektóre placówki czynne są do 22:00, a część do północy.  W jakich godzinach można będzie zrobić zakupy w święta w Lidlu? W Wielką Sobotę 11 kwietnia sklepy otwarte będą do godziny 13:30. W niedzielę i poniedziałek 12 i 13 kwietnia sklepy Lidla będą nieczynne.

Zobacz także

Kaufland także wydłużył godziny pracy przed Świętami. Od 3 kwietnia większość sklepów działa od 6 rano do północy. Niektóre sklepy w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Warszawie i we Wrocławiu otwarte będą całodobowo. W Wielką Sobotę - 11 kwietnia- wszystkie sklepy będą czynne do 13:00. 12 i 13 kwietnia Kaufland będzie zamknięty.

Sklepy ALDI od 3 kwietnia otwarte są w godzinach 6:00-22:00. Wyjątkiem będzie Wielka Sobota. Wówczas sklepy będą otwarte od 6 rano do 13.

Sklepy NETTO od 4 do 10 kwietnia otwarte będą od 6 rano do północy. W Wielką Sobotę zakupy możliwe będą od 6 rano do 13.

Zobacz także

Dino umożliwi przedświąteczne zakupy w dni powszechnie od 6:30 do 22:00. W Wielką Sobotę zakupy będzie można zrobić od 6:30 do 13:30, zaś podobnie jak w innych sklepach, 12 i 13 kwietnia placówki będą zamknięte.

Zobacz także

Przypominamy, że w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach zakupy mogą robić tylko seniorzy. Osoby powyżej 65. roku życia są szczególne narażone na zakażenie koronawirusem. W trosce o ich bezpieczeństwo sklepy, apteki i drogerie w tych godzinach są otwarte tylko dla seniorów, choć mogą oni także przebywać w sklepach także w innych godzinach.

RadioZET.pl