Zamknij

Ile pieniędzy przeznaczymy na tegoroczną Wielkanoc?

08.04.2020 12:18
Ile wydamy na Wielkanoc?
fot. kaczor58/Shutterstock (ilustracyjne)

Epidemia koronawirusa ostudziła zapał Polaków do przygotowań świątecznych. Polacy wydadzą mniej na zakupy przez Wielkanocą, a część z nas odpuści sobie wizytę w sklepach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zdecydowana większość - 60 procent Polaków przeznaczy na tegoroczną Wielkanoc od 200 do 500 złotych. To mniej niż w ubiegłych latach badania Santander Consumer Banku w raporcie „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania”.

23 procent najmniej zarabiających Polaków zadeklarowało, że w ogóle w tym roku nie zrobi zakupów przed świętami. Koronawirus i robienie zakupów na zapas tuż po ogłoszeniu stanu epidemii przyczyniło się do zmniejszenia zasobności portfeli Polaków. Niepewna sytuacja na rynku pracy, cięcia pensji i zwolnienia tym bardziej skłoniły ankietowanych do skromniejszych zakupów świątecznych.

Zobacz także

Ile będzie nas kosztowała tegoroczna Wielkanoc? 26 procent Polaków wyda od 400 do 500 złotych. Co szósty ankietowany deklarował, że wyda więcej niż 500 złotych. Wśród konsumentów o dochodach powyżej 5 tysięcy złotych miesięcznie, aż 26 procent zadeklarowało, że wyda nawet między 1500 a 2000 złotych.

Zobacz także

Z kolei aż 23 proc. najmniej zarabiających, czyli osób z dochodem nieprzekraczającym tysiąca złotych miesięcznie na rękę twierdziło, że w ogóle nie zrobi w tym roku zakupów na Wielkanoc.

RadioZET.pl/PAP