Zamknij

WhatsApp bez wsparcia na starszych smartfonach

03.02.2020 17:30
WhatsApp wyłączono na starszych smartfonach z iOS i Androidem
fot. antonbe/Pixabay

Miliony użytkowników komunikatora WhatsApp stracili do niego dostęp. Powodem było wyłączenie 1 lutego aplikacji na niektórych urządzeniach iPhone i Android ze starszym systemem operacyjnym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak poinformował WhatsApp (właścicielem komunikatora jest Facebook), z początkiem lutego tego roku właściciele starszych modeli smartfonów nie będą mogli założyć nowego konta na komunikatorze ani zaktualizować dotychczas istniejącego.

Chodzi o urządzenia korzystające z systemu operacyjnego iOS 8 lub starszego dla iPhonów oraz wersję oprogramowania 2.3.7 dla Androidów.

Zobacz także

Eksperci uspokajają jednak, że większość urządzeń jest kompatybilna z nowszym oprogramowaniem – i tak na przykład system operacyjny iOS 9 jest dostępny dla starszych modeli iPhona, począwszy od modelu 4s.

Posiadacze starszych sprzętów, którzy zamierzają korzystać z WhatsAppa powinni jednak pamiętać, aby dokonać aktualizacji sytemu.

Zobacz także

Ben Wood, analityk z firmy CCS Insight w rozmowie z BBC News podkreślił, że dla zapewnienia większego bezpieczeństwa użytkowników WhatsApp będzie sukcesywnie wyłączał dostępność na starszych systemach mobilnych. Jednak może to uderzyć w rynki rozwijające się, gdzie nadal jest duży odestek starszych urządzeń. 

Z kolei od 31 grudnia 2019 roku WhatsApp nie działa już na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows Phone.

Z WhatsAppa korzysta ponad 1,5 mld użytkowników miesięcznie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/BBC News