Zamknij

Westfield Arkadia zamiast Arkadia. Ważna zmiana dla klientów

27.06.2019 15:28
Westfield Arkadia zamiast Arkadii. Centrum Handlowe w Warszawie zmienia nazwę
fot. nd3000/Shutterstock (ilustracyjne)

Od jesieni Arkadia, największe centrum handlowe w Warszawie, zmienia nazwę. Za kilka miesięcy będzie się nazywać Westfield Arkadia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, właścicielem marki Westfield od ubiegłego roku jest firma Unibail-Rodamco-Westfield. Wcześniej, od prawie 10 lat właścicielem warszawskiego centrum handlowego Arkadia była firma Unibali-Rodamco.

Pod nazwą Westfield działają już centra handlowe w Londynie, Nowym Jorku i Kalifornii. Arkadia, która mieści się na warszawskim Muranowie od 2004 roku, również od jesieni będzie mieć w nazwie przedrostek Westfield.

– Ze względu na fakt, że Westfield jest jedyną globalną marką w branży, wprowadzenie jej zwiększy wartość i pozycję naszych destynacji w całej Europie kontynentalnej. Wsparcie przez globalne kampanie marketingowe sprawi, że centra będą miejscem spektakularnych wydarzeń – podkreślił Christophe Cuvillier, dyrektor generalny Grupy Unibail-Rodamco-Westfield.

Arkadia zmienia nazwę
fot. mat. prasowe

Przyniesie to znaczące korzyści naszym gościom i zapewni międzynarodową platformę dla sieci chcących wejść na nowe rynki

Christophe Cuvillier

Arkadia znalazła się wśród pierwszych dziesięciu istniejących obiektów, które zyskają nowy szyld, a tym samym nową, międzynarodową wartość zapewniającą spektakularne podniesienie standardu.

Arkadia to drugie co do wielkości centrum handlowe w Polsce pod względem powierzchni najmu – 118 tysięcy metrów kwadratowych.

Arkadia zmienia nazwę
fot. mat. prasowe

Na wrzesień tego roku zaplanowano międzynarodową kampanię reklamową wprowadzającą markę Westfield – będzie obejmować te rynki, na których brand zadebiutuje. Proces wprowadzania marki ma potrwać do 2021 roku.

Do spółki Unibail-Rodamco-Westfield należą w Polsce również Galeria Mokotów i Galeria Wileńska w Warszawie oraz wrocławska Galeria Wroclavia. Na razie jednak ich nazwy pozostaną niezmienione.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl