Zamknij

Wesela i śluby podczas koronawirusa

22.04.2020 14:04
Wesela i śluby podczas koronawirusa. Czy można je organizować?
fot. Wladimir Espindol / SplashNews.com/East News (ilustracyjne)

Czy śluby i wesele mogą być organizowane podczas epidemii koronawirusa? Do tej sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Epidemia koronawirusa spowodowała wstrzymanie organizacji wesel, a śluby odbywają się w bardzo ograniczonym zakresie.

Premier Morawiecki odpowiadając we wtorek na pytania zadawane przez użytkowników Facebooka zapewnił, że podczas wesel konieczne jest dystansowanie się i przepisy w tej sprawie zostaną wkrótce doprecyzowane.

Zobacz także

Dystans jest potrzebny. Chcemy racjonalnie podejść do tych wesel, jednak liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie również ujęte

Mateusz Morawiecki

- Co do picia i jedzenia w maskach, to tego nie zalecam (...) Radziłbym zdejmować dla tych przyjemności maseczki - żartował szef rządu. 

Jeśli chodzi o wesela - to tak jak również w różnych innych okolicznościach w pomieszczeniach, tak jak dzisiaj będąc tutaj w pomieszczeniu, na czacie z państwem nie mam maseczki, tak i wtedy również te maski nie będą konieczne

Mateusz Morawiecki

Jak zapowiedział, "ten temat wkrótce zostanie zracjonalizowany, zliberalizowany".

Czas na maseczki ślubne

Wszystko wskazuje na to, że maseczka ochronna stanie się nieodzownym elementem ceremonii ślubnej. 

Projektantka mody ślubnej, Karolina Seeger, zamierza projektować maseczki ochronne dopasowane do wymarzonej sukni ślubnej.

Zobacz także

Ślub w czasach pandemii nie oznacza, że efekt tych starań i wizję wyglądu ma zepsuć zwykła, bawełniana maseczka ochronna. Postanowiłam wyjść naprzeciw potrzebom moich Panien Młodych i zaproponować maseczki, które będą podkreślały piękną stylizację ślubną, będą niepowtarzalne i wyjątkowe, tak jak cała kreacja

Karolina Seeger

Podkreśliła, że w zależności od preferencji przyszła panna młoda będzie mogła wybrać maseczkę idealnie dopasowaną do karnacji, makijażu, fryzury i oczywiście sukni ślubnej.

RadioZET.pl/PAP