Zamknij

Wesela wrócą po Wielkanocy? Minister zdrowia odpowiada

05.03.2021 14:50
Kiedy wrócą wesela
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Branża weselna ma szanse na szybsze odmrożenie. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o kolejnych etapach luzowania gospodarki.

Wesela zostaną „odmrożone” po Wielkanocy? Minister zdrowia Adam Niedzielski dał zielone światło dla zamrożonej od miesięcy branży.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia pytany był o termin zniesienia lockdownu dla tego sektora gospodarki i umożliwienia organizacji wesel.

Kiedy wrócą wesela? Adam Niedzielski odpowiada

Lockdown od miesięcy paraliżuje branżę ślubną. Zakaz hucznych wesel pozbawia przedsiębiorców możliwości zarobku, przez co ci muszą walczyć o przetrwanie. Sezon weselny rozpoczyna się wraz z początkiem wiosny. Czy rząd umożliwi przedsiębiorcom odrabianie pandemicznych strat?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że „rząd obecnie inaczej patrzy na obostrzenia” i dał tym samym nadzieję branży weselnej na szybsze otwarcie.

Nastawienie rządu co do obostrzeń zmienia się. Dziś część społeczeństwa jest zaszczepiona, część przeszła już koronawirusa, co pozwala nam luzować gospodarkę. Po Wielkanocy mieć już za sobą szczyt zachorowań, sytuacja powinna się stabilizować 

Adam Niedzielski

- Wtedy będziemy stopniowo otwierać zamrożone dziś branże, w tym branżę weselną. Nie będzie zielonego światła na huczne wesela na 100 osób, ale sektor ten będzie powoli odmrażany – dodał szef resortu zdrowia.

Przedstawiciele branży weselnej dołączyli do listy protestujących przedsiębiorców. Reprezentanci tej branży chcą zezwolenia na organizację wesel już od 5 kwietnia. Niewykluczone, że rząd przychylnie spojrzy na apel biznesu. Poszkodowani przez lockdown są bowiem nie tylko organizatorzy wesel. Cierpią też przedsiębiorcy z branży cukierniczej, gastronomicznej czy fotograficznej, dla których „odmrożenie” wesel byłoby szansą na odrobienie strat.

RadioZET.pl