Zamknij

Wegańskie hot dogi sprzedają się coraz lepiej

28.10.2019 07:51
Wegańskie hot dogi w sklepach Ikea i stacjach Lotos. W przyszłym roku również w sieci Żabka
fot. Brent Hofacker/Shutterstock (ilustracyjne)

Wegańskie hot dogi coraz popularniejsze w Polsce. Bezmięsne wariacje dań typu fast food coraz lepiej sprzedają się w sieciach Ikea, a w przyszłym roku pojawią się w sklepach Żabka – podała „Rzeczpospolita”. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Ikea, szwedzka sieć marketów z produktami do aranżacji wnętrz, notuje w Polsce coraz większą sprzedaż produktów wegańskich. 

Nie tylko hot dogi bez mięsa

– Od dawna prowadzimy szereg własnych projektów na rzecz przygotowania nowej oferty tego typu produktów. Mamy wegańskie klopsiki i hot dogi – te ostatnie odpowiadają już za 10 procent sprzedaży tej kategorii w naszych sklepach w Polsce – powiedziała Carolina Garcia Gomez, prezes Ikea Retail w Polsce, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zobacz także

Latem wprowadziliśmy też wegańskie lody, co pokazuje, że uważnie się temu kierunkowi przyglądamy. Zarówno jeśli chodzi o zamienniki smaku mięsa z roślin, jak i klopsiki z ryb. Wielu szczegółów nie mogę zdradzić.

Carolina Garcia Gomez

Bezmięsne produkty można zjeść również na stacjach benzynowych Lotos. Wegańskie hot dogi są dostępne na wszystkich stacjach MOP (miejsce obsługi podróżnych) oraz w największych aglomeracjach.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących produkty wege, spółka wprowadziła do stałej oferty hot doga niezawierającego żadnych produktów odzwierzęcych. Niemal natychmiastowo zauważyliśmy pozytywny odzew w sieci, co oznacza, że odpowiedzieliśmy na realną potrzebę klientów – tłumaczył Adam Kasprzyk, rzecznik Grupy Lotos, cytowany przez dziennik.

Zobacz także

Wegańskie hot dogi też w Żabce

Wprowadzanie do oferty wegańskich hot dogów planuje właściciel sieci sklepów Żabka.

– Pracujemy obecnie nad produktem, który ma zastąpić mięso w hot dogu, tak by mógł stać się równie smacznym wyborem dla wegetarian. Chcemy stworzyć bardzo dobre rozwiązanie bezmięsne, które zapoczątkuje zupełnie nową kategorię dań w naszej ofercie – wskazał Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska, w rozmowie z dziennikiem.

Produkty są obecnie w fazie testowej, planujemy wprowadzić je do sprzedaży w przyszłym roku. Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszej oferty produktów dla wegetarian w innych kategoriach.

Jerzy Roguski

Wegańskie zamienniki popularnych produktów pojawiają się również w sieciach handlowych, na przykład Biedronce. 

Według raportu portalu Pyszne.pl, w Polsce jest już ok. 1 mln wegan i wegetarian, a 2 mln osób planują odejście od produktów mięsnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita